Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkBoeing’den 737 MAX Kazaları sonrasında ürün ve hizmet emniyetinde iyileştirmeler

Boeing’den 737 MAX Kazaları sonrasında ürün ve hizmet emniyetinde iyileştirmeler

Boeing, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirketin ürün ve hizmet emniyeti konusundaki taahhüdünü güçlendirmek için bir dizi acil önlem aldığını duyurmuştu.

Boeing CEO’su Dennis Muilenburg ve Boeing yönetim kurulu geçen hafta şirketin havacılık ürün ve hizmetlerinin emniyeti konusundaki taahhüdünü tekrar doğruladı.

Emniyet ekibi Boeing’in Ürün ve Hizmet Emniyeti Başkan Yardımcısı Beth Pasztor, Boeing’in havacılık ve uzay emniyet komitesi yönetim kuruluna ve Boeing’in başmühendis ve mühendislik, test ve teknoloji kıdemli başkan yardımcısı Greg Hyslop’a ortak rapor verecek.

Muilenburg, şirketin sürekli gelişim, öğrenme ve yenilikçilik kültürünü güçlendirmek için bir “tasarım gereksinimleri programı” oluşturduğunu belirtti.

Böylelikle Boeing  emniyet politikasını ve hedeflerini standartlaştırmak, en iyi uygulamaları paylaşmak, riski yönetmek, performansı değerlendirmek, görünürlüğü artırmak ve şirketin Emniyet kültürünü daha da güçlendirmek için kapsamlı bir Emniyet Yönetim Sistemi ve Emniyeti Gözden Geçirme panolarının kullanımını yaygınlaştırıyor.

Bu son gelişmeler, Lion Air (Flight 610) ve Etiyopya Havayolları (Flight 302) 737 MAX kazalarının ardından Muilenburg’ün özel olarak atadığı bir komite tarafından, “uçakların tasarımı ve geliştirilmesi konusundaki politika ve süreçlerin beş aylık bağımsız bir incelemenin sonucu sunulan son tavsiyelerin takip edildiği” sonucunu ortaya çıkardı.

Muilenburg konuya ilişkin açıklamasında, “Bu değişiklikler ekibimizi geliştirecek ve müşterilerimize ve operasyonel performansımıza fayda sağlayarak emniyet konusunda odağımızı artıracak ve şirket genelinde öğrenme, araçlar ve yetenek geliştirme odaklanmamızı arttıracaktır.” diye konuştu.

Boeing hisseleri yazı yayınlandığı zaman 381 $ ‘dan% 0.49 düşüş gösterdi. Hisse senedinde 52 haftanın en yüksek seviyesi 446.01 $ ve 52 haftanın en düşük seviyesi 292.47 $ olarak belirlendi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Uzay çöpleri 60 yıllık tarihiyle şaşırtıyor!

Uzay şimdilik henüz gizemini koruyan bir şey olsa da alçak uzay olarak kabul edilen dünya görüngesi bugün erişim alanımız dahilinde. Uydular, uzay araçları, uzay...

Bilal Sarı: Tiger Meet 2015’den Kalanlar

NATO’ya bağlı ülkelerin hava kuvvetlerine mensup “kaplan filo”lar her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde bir araya geliyorlar. 2015 yılında ev sahipliği sırası Türk...

Benzer Haberler

Voleybol Federasyonu: “Gerçeğe aykırı yapılan açıklamaları kabul etmek mümkün değildir”

Milletler Ligi maçları için yola çıkan A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları, THY'nin tarifeli...

Dalaman Havalimanı 2024 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Dalaman Havalimanı’nın...

Emekli olmadan görev yapmayı sürdüren en yaşlı uçuş görevlisi 88 yaşında vefat etti

Cumartesi günü bir dünya havacılık efsanesi hayatını kaybetti.Kariyerine 1957 yılında başlayan kabin memuru Bette...

Maçka’da 21 yıl önce uçak kazasında hayatını kaybeden İspanyol askerler anıldı

Trabzon Maçka İlçesinde 21 yıl Önce gerçekleşen uçak kazasında yaşamını yitiren 62 İspanyol asker...

Diyarbakır Havalimanı 2024 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Diyarbakır Havalimanı’nın...

İngiltere’nin ilk büyük havalimanı, yarı dönem tatilcilere destek amacıyla önümüzdeki hafta 100 ml sıvı el bagajı kuralını kaldıracak

Birmingham Havaalanı, yarıyıl tatili için ön sıralarda yer aldığı için önümüzdeki hafta 100 ml sıvı...

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı 2024 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Balıkesir Koca...

flypgs.com Magazin’in Mayıs-2024 sayısı yayımlandı

Pegasus Hava Yollarının düzenli olarak yayınladığı flypgs.com Magazine dergisinin Mayıs- 2024 sayısı yayımlandı. Uçak içi dergi flypgs.com Magazine ile...