Boeing, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirketin ürün ve hizmet emniyeti konusundaki taahhüdünü güçlendirmek için bir dizi acil önlem aldığını duyurmuştu.

Boeing CEO’su Dennis Muilenburg ve Boeing yönetim kurulu geçen hafta şirketin havacılık ürün ve hizmetlerinin emniyeti konusundaki taahhüdünü tekrar doğruladı.

Emniyet ekibi Boeing’in Ürün ve Hizmet Emniyeti Başkan Yardımcısı Beth Pasztor, Boeing’in havacılık ve uzay emniyet komitesi yönetim kuruluna ve Boeing’in başmühendis ve mühendislik, test ve teknoloji kıdemli başkan yardımcısı Greg Hyslop’a ortak rapor verecek.

Muilenburg, şirketin sürekli gelişim, öğrenme ve yenilikçilik kültürünü güçlendirmek için bir “tasarım gereksinimleri programı” oluşturduğunu belirtti.

Böylelikle Boeing  emniyet politikasını ve hedeflerini standartlaştırmak, en iyi uygulamaları paylaşmak, riski yönetmek, performansı değerlendirmek, görünürlüğü artırmak ve şirketin Emniyet kültürünü daha da güçlendirmek için kapsamlı bir Emniyet Yönetim Sistemi ve Emniyeti Gözden Geçirme panolarının kullanımını yaygınlaştırıyor.

Bu son gelişmeler, Lion Air (Flight 610) ve Etiyopya Havayolları (Flight 302) 737 MAX kazalarının ardından Muilenburg’ün özel olarak atadığı bir komite tarafından, “uçakların tasarımı ve geliştirilmesi konusundaki politika ve süreçlerin beş aylık bağımsız bir incelemenin sonucu sunulan son tavsiyelerin takip edildiği” sonucunu ortaya çıkardı.

Muilenburg konuya ilişkin açıklamasında, “Bu değişiklikler ekibimizi geliştirecek ve müşterilerimize ve operasyonel performansımıza fayda sağlayarak emniyet konusunda odağımızı artıracak ve şirket genelinde öğrenme, araçlar ve yetenek geliştirme odaklanmamızı arttıracaktır.” diye konuştu.

Boeing hisseleri yazı yayınlandığı zaman 381 $ ‘dan% 0.49 düşüş gösterdi. Hisse senedinde 52 haftanın en yüksek seviyesi 446.01 $ ve 52 haftanın en düşük seviyesi 292.47 $ olarak belirlendi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.