BVB’nin yeni partneri Eurowings,  Borussia Dortmund ile Şampiyonlar Ligi’ne uçuyor. Havayolu muhteşem tasarımı ile ‘Team Airbus’ı görücüye çıkarıyor

Eurowings, Borussia Dortmund’un yeni “Şampiyon Ortağı” ve resmi havayolu oldu. Lufthansa Group iştiraki olan şirket, Borussia Dortmund’un resmi havayolu olarak takım ile yakın işbirliği içinde çalışacak ve takımı deplasman maçlarına taşıyacak. Sekiz kez Alman ligi şampiyonu ve 1997 yılında Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan Borussia Dortmund ile yapılan bu anlaşma, geleneksel bir işbirliğinin çok ötesinde bileşenleri içeriyor. Reklam panoları, büyük ekranlar, oyuncu kulübesi gibi geleneksel stadyum reklam çalışmalarına ek olarak  Borussia Dortmund’un sosyal medya kanalları da dahil olmak üzere dijital alanda da kapsamlı bir işbirliğini içeriyor. Borussia Dortmund’un yalnızca Facebook’ta bile 14 milyonun üzerinde takipçisi bulunuyor.

Yeni Eurowings için markalaşma yolunda bir dönüm noktası

Lufthansa Grubu’nun ikinci pan Avrupa markası yeni Eurowings’i geliştirmekten sorumlu Lufthansa Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Karl Ulrich Garnadt, “Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Borussia Dortmund takımı ile olan işbirliğimiz sayesinde sempatik ve yenilikçi bir yolla Eurowings markasının Avrupa çapında bilinirliğini artıracağımıza inanıyoruz. Eurowings, Kuzey Ren Vestfalya’nın en büyük havayolu, Stuttgart Havalimanı’nda pazar lideri ve Berlin, Hamburg ve Hanover gibi diğer Alman havaalanlarında güçlü bir pozisyona sahip. Önümüzdeki yıllarda Eurowings, ulusal sınırların ötesinde genişlemeyi ve hızla büyüyen, düşük maliyetli taşımacılık sektöründe Avrupa’nın önde gelen tedarikçisi haline gelmeyi amaçlıyor” dedi.

Eurowings Ceo’su Oliver Wagner, “Borussia Dortmund dünya çapında kabul görmüş başarıları, tutkusu ve Avrupa genelinde milyonlarca taraftara ilham veren bir kulüp olması nedeniyle Eurowings ile mükemmel bir uyuma sahip. Borussia Dortmund da aynı Eurowings gibi hayatın her kesiminden insanları cezbediyor ve bir araya getiriyor. Günde  500’ün üzerinde gerçekleşen uçuşla iş seyahati yapanlardan tatilci ve öğrencilere kadar çok geniş bir müşteri kitlesinin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz” dedi.

Avrupa’nın en önemli futbol kulübü ile gerçekleştirilen bu sponsorluk, havayolunun düşük maliyetli havayolu müşterileri için de koşulsuz kalite iddasını vurguluyor. Eurowings, düşük maliyetli ulaştırma sektöründe Avrupa’nın en kaliteli havayolu hizmetini sunuyor.

Bu da yolcular için, kendi münferit paketlerini seçerek düşük maliyetli yolculuk deneyimi sunan Basic sınıfından, konforlu ve ekstra hizmetler sunan Best sınıfına kadar tüm seçeneklerden yararlanabilmek anlamına geliyor.

Borussia Dortmund’un CEO’su Hans-Joachim Watzke “Eurowings ile yaptığımız bu işbirliği ile iki dinamik ve hırslı girişimin birleşiminden doğacak muazzam bir güç ortaya çıkacak ve hem ulusal hem de uluslararası arenada etkili bir rol oynayacağız. Yolcularımızın yüksek hızdaki futbol ve seyahat deneyimini yaşamasını dört gözle bekliyoruz” dedi.

BVB-Eurowings 2

“Team Airbus” for BVB

BVB ile yapılan yeni işbirliğin somut göstergesi olarak Eurowings’in ev sahipliğinde Dortmund’da bugün gerçekleştirilen basın toplantısında bir uçağın dışı siyah ve yeşile boyandı. Bu günden itibaren Borussia Dortmund takımının transferleri artık takım otobüslerinden direkt Airbus uçaklarına geçerek gerçekleştirilecek. Böylelikle futbolcular artık, Eurowings’in takımın renkleriyle boyanmış 37 metre uzunlukta, 12 metre yükseklikteki muhteşem dış tasarımlı Airbus A320 uçakları ile Şampiyonlar ligine saatte 900 km hızla uçabilecekler. Eurowings’in CEO’su Wagner  “Uçağın tasarımını yaparken amacımız kuyrukta yer alan geleneksel logonun biraz dışına çıkarak daha yaratıcı bir çözüm bulmaktı ve bu işbirliğine uygun standartlarda bir logo ortaya çıkararak Borussia Dortmund’un Avrupa’ya girişini daha da etkili hale getirmekti” dedi.

Lufthansa Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Karl Ulrich Garnadt “Eurowings ve Borussia Dortmund sadece tutku ve coşkuyu değil aynı zamanda kendi evleri olan Kuzey Ren Vestfalya’yı da paylaşıyorlar. Buradan Avrupa çapında ortak başarımızı kutlamayı hedefliyoruz” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.