British Airways’in check-in sisteminde meydana gelen problem nedeniyle binlerce yolcunun mağdur olduğu ve bu nedenle şirketin büyük tazminat cezaları ile karşı karşıya kalabileceği belirtildi.

BİNİŞ KARTLARI ELLE DOLDURULDU

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, pazartesi – salı günleri yaşanan ve 26 havalimanını etkileyen IT problemi nedeniyle yolcular mağdur oldu. Arıza nedeniyle personelin manuel check-in yaptığı ve biniş kartlarını elle doldurduğu açıklandı.

75 BİN KİŞİNİN ETKİLENDİĞİ TAHMİN EDİLİYOR

Sorun nedeniyle uçuşlarda büyük aksamalar ve rötarlar yaşandığı ve 75 bin kişinin durumdan etkilendiği açıklanırken, uçuşu 3 saatten fazla ertelenen yolcuların 210 (822 TL) pound ile 510 pound (2 bin TL) arasında tazminat talep edebileceği kaydedildi. Avrupa Birliği’nin 261 sayılı yönetmeliğine göre, uçuşun gecikmesinde hava yolunun sorumlu tutulması durumunda şirket yolcuya tazminat ödemeye mahkum ediliyor.

Biritsh Airways’in yeni check-in sistemi ‘Fly’ı bu yılın başında devreye adığı ve geçen süre içinde ikinci kez büyük sorun yaşandığı ifade ediliyor. (Turizm Güncel)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.