Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, ihracatın merkezi Bursa’yı havayolu kargo taşımacılığında önemli bir üs haline getirmek istediklerini belirterek, “Kentimize kazandıracağımız BTSO Lojistik AŞ ile üyelerimizin lojistik maliyetlerini minimize etmeyi hedefliyoruz” dedi.

BTSO, yılın ilk meclis toplantısını Oda Hizmet Binası’nda gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, önceki yıllarda olduğu gibi 2017’ye de hızlı bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Ocak ayı içerisinde Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında 3 fuar organizasyonuna katıldıklarını belirten İsmail Kuş, Junioshow Fuarı’nı da 50 ülkeden 26 bin profesyonel ziyaretçi ile tamamladıklarını kaydetti. Bursa’nın nitelikli üretimini ve ticaret potansiyelini artırmak istediklerini vurgulayan İsmail Kuş, “Bildiğiniz gibi Bursa, Türkiye’nin ihracatında ikinci sırada yer almakta. Yaklaşık 25 milyar dolarlık dış ticaret hacmine sahibiz. Önümüzdeki hedefleri de dikkate aldığımızda 2023 yılında ortalama 145 milyar dolarlık bir ticaretin altyapısını bugünden oluşturmak zorundayız” diye konuştu.

“ZAMAN VE MALİYET AVANTAJI GETİRECEK”

BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, devam eden İstanbul – İzmir Otoyolu ve Yenişehir – Bandırma Demiryolu projelerinin Bursa’ya büyük değer katacağını belirterek, şöyle devam etti: “Bu projelerle birlikte havayolu kargo taşımacılığında da atacağımız adımlarla firmalarımıza zaman ve maliyet avantajları sağlamayı hedefliyoruz. Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin de katkılarıyla Yenişehir Havaalanı’mızı hava kargo taşımacılığında önemli bir merkez haline getirmek istiyoruz. Bu maksatla kuracağımız BTSO Lojistik AŞ ile üyelerimizin lojistik maliyetlerini minimize ederek, ihracatlarına katkı sağlarken, Bursa’mızın da bölgemiz genelinde, havayolu kargo taşımacılığında önemli bir üs olmasını amaçlıyoruz. Kuracağımız şirketin firmalarımıza, kentimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.