Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindeki dört bakanla birlikte 3. Havalimanı’nı inceledi. Erdoğan inşaatta kullanılan malzemeler için ‘yerli’ hatırlatması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tüm hızıyla süren İstanbul’un üçüncü havalimanının inşaatında incelemelerde bulundu. Erdoğan’ın helikopteri, inşaat alanı üzerinde bir süre tur atarak, havalimanını kuş bakışı inceledi. Ardından helikopter, yüklenici firma İGA’nın merkez ofisinin bulunduğu alana iniş yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekilere burada İGA yetkilileri tarafından havalimanı inşaatında süren çalışmalarla ilgili özel brifing verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3 Havalimanı İncelemesi2

Yerli malzeme kullanın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise yetkililere, havalimanının yapımında kullanılan malzemelerin yerli firmalardan teminine azami ölçüde özen göstermekte fayda bulunduğunu hatırlattığı öğrenildi. Erdoğan, yaklaşık 3 saat süren ziyaret sırasında işçilerle de hatıra fotoğrafı da çektirdi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Limak Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, projeye ilişkin çalışmaların yüzde 20’sinin tamamlandığını belirtti. (AKŞAM)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.