Balıkesir Üniversitesi bünyesinde Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulunun kurulması ile ilgili Bakanlar Kurulu Kararı, 3 Ağustos 2016 tarihli ve 29790 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Böylelikle Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu resmen Balıkesir Üniversitesi akademik yapısı içerisindeki yerini almış oldu. 10 Fakülte, 4 Yüksekokul ve 13 Meslek Yüksekokulunun yer aldığı Balıkesir Üniversitesinde Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu da beşinci yüksekokul oldu.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, yakın zaman içerisinde Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Kepsut Meslek Yüksekokulunun resmi kuruluşunun ardından Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulunun da kuruluşunun üniversite adına sevindirici olduğunu dile getirdi. Rektör Özdemir, “Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu, hızla gelişmekte olan havacılık alanı merkezli bir eğitim-öğretim verecek. Yeni okulumuzun üniversitemiz, Balıkesir ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” derken, okulun fiziki ve akademik yapılanması için de kısa süre içerisinde çalışmaların başlayacağını ifade etti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.