Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi´ne (UZAYTEM) ait Cessna-172 tipi uçak, Samsun-Çarşamba Havalimanına inişi sırasında takla attı. Pilot adayı E. K. kazadan hafif yaralı kurtuldu. Yardıma giden itfaiye aracının devrilmesi sonucu 2 ARFF memuru da yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne (UZAYTEM) ait Cessna-172 tipi tek motorlu uçak ile eğitim uçuşu yapan pilot adayı E. K., bir süre sonra teknik bir arıza sebebiyle Samsun Çarşamba Havalimanı’na inişe geçti.

Edinilen bilgiye göre teknik bir arıza sebebiyle zorunlu inişe geçen öğrenci pilotun uçağı kırıma uğradı, uçaktan kendi imkanlarıyla çıkan pilot. E.K. hastaneye kaldırıldı.

Bu arada havalimanı itfaiye arazözü yangın ihtimaline karşı olay yerine giderken kaza yaptı. Takla atan arazözdeki 2 ARFF memuru Ö. P. ile M. A. yaralandı. Hafif yaralı olan pilot adayı E. K. ile 2 ARFF memuru hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.