Patlaması ile gündeme oturan Samsung Galaxy Note 7 hakkında Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada yasaklama kararı aldı.

Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Federal Havacılık İdaresi ve Tehlikeli Madde Güvenliği İdaresi ile beraber alınan karar gereceğince Samsung Galaxy Note 7 telefonlarının Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm uçuşlarda yasaklandığı açıklandı.

Alınan karar gereğince Samsung Galaxy Note 7 sahipleri, telefonları uçak altı bagajına, kabin bagajına koyamayacağı gibi telefonlarını ateşli bir silah gibi check-in esnasında bildirerek uçağa bu telefonlarla binemeyecekler.

15 Ekim (Bugün) tarihi itibarıyla başlayan yasak ile Samsung Galaxy Note 7 model cep telefonları Amerika Birleşik Devletleri’nde hava araçlarında taşınması yasaklandı.

Alınan kararda Samsung Galaxy Note 7 telefonlardaki sorunun devam etmesi ve diğer yolcuların bu durumdan etkilenmemesi amacının taşındığı belirtildi.

Kanada’da Note 7’yi Yasakladı

Amerika Birleşik Devletleri’nde alınan yasaklama kararının ardından bir haber de Kanada’dan geldi. Kanada Ulaştırma Bakanlığı’da Samsung Galaxy Note 7 cep telefonlarının hava yolu ile taşınmasını yasakladı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.