Uzun yıllar Virgin Atlantic Hava Yolları bünyesinde uçan ve Lady Penelope olarak bilinen özel boyamaya sahip B747-400 tipi yolcu uçağı bir internet sitesi üzerinden satışa çıkartıldı.

25 Yıl boyunca Virgin Atlantic Hava Yolları’nda uçan ve göklerin prensesi olarak da adlandırılan B747-400 modeli yolcu uçağı uluslararası çevirim içi açık artırma ve satış sayfası üzerinden satışa çıkartıldı. 70,6 metrelik boyu 64,4 metrelik kanat açıklığı ve yaklaşık 6 katlı bir binaya eş değer yüksekliği bulunan jumbo jet için açık artırmada başlangıç fiyatı olarak 299 bin dolar satış bedeli belirlenmiş durumda. Uçağı açık artırma sonucunu beklemeden doğrudan satın almak isteyenler için ise satış fiyatı 900 bin dolar olarak açıklanmış durumda.

Güç grupları sökülmüş olan uçağın kokpitindeki elektronik aksam da sökülmüş vaziyette. Satıcı firma tarafından nakliyesi gerçekleştirilebilecek uçak ülkemizde son dönemde popüler hale gelen uçak restoran olarak kullanılabileceği gibi yurt dışındaki örneklerinde olduğu gibi otel konsepti ile de kullanılabilir.

Lady Penelope’nin satışına dair internet sitesi için; TIKLAYINIZ

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.