Hava İş Sendikası  28’inci Olağan Genel Kurulu yarın ve pazar günü (11-12 Kasım) yapılıyor. Güneşli – Wyndham Grand İstanbul Europe’da gerçekleştirilecek Genel Kurulda 300 delege oy kullanacak

Genel Kurul’da, Sendika yönetimine gayrimenkul alım ve satım yetkisi, finansal kuruluşlardan kredi kullanması ile şube açma, kapama ve birleştirme konusunda yetki verilmesi ve delege seçimleri konusunda tüzük değişikliği yapılması bekleniyor.

Uçuş işletme dışında diğer birimlerde tüm seçimleri kazanan mevcut başkan Ali Kemal Tatlıbal ve ekibinin, diğer aday Kaptan Pilot İskender Çarkçı ve ekibi karşısında herhangi  bir sürpriz yaşanmazsa ikinci kez başkanlık ipini göğüsleyeceği sanılıyor.

Genel Kurul seçim sürecinde  sık sık  tartışma konusu olan ” kamyoncu delege” konusunun seçimlerden sonra da gündemde olacağı sanılıyor. İddialara göre 130 kişinin nakliyat şirketi çalışanı olarak genel kurula katılacağı belirtiliyor.

Öte yandan, yarınki genel kurula muhaliflerin katılmayacağı ve uçuş işletme ağırlıklı (Pilot -Kabin memuru ) yeni bir sendika kurma girişimlerine başlatılacağı, ancak bu girişimde şimdiki aday Çarkçı ve ekibine yer verilmeyeceği diğer iddialar arasında.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.