Kanun teklifindeki ayrıntılar sır!…
Hava İş Sendikamızın öncülüğünde, alanında uzman Prof. Dr. Aziz Can Tuncay’ın başkanlığındaki komisyona hazırlatılan kanun teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı  İsmail Kahraman’a sunuldu.

Sendikadan yapılan açıklama şöyle :

Hava İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ve Av. Serdar Uygur tarafından TBMM Başkanı Sayın İsmail Kahraman’a sunulan kanun teklifini değerlendiren Tatlıbal, İş Kanunu kapsamına alınmayan uçucuların Hava İş yasası ile birlikte yasal haklarının koruma altına alınacağını vurguladı.
Hava İş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, olumlu bir havada geçen görüşmede, 10 milyonunun üzerinde çalışana tanınan en temel işçi haklarının uçuş personelinden esirgenmesinin hakkaniyetli olmadığına dikkat çektiğini belirterek, Hava İş Kanunu ile birlikte büyük bir adaletsizliğin ortadan kaldırılacağına vurgu yaptı ve meclis başkanından destek istedi.
Meclis Başkanı İsmail Kahraman ise, Hava İş Kanunu’nun uçucu personel için arz ettiği önemin farkında olduğunu ve teklifin yasalaşması için üzerine düşeni yapacağını söyledi.

Kanun teklifindeki ayrıntılar sır!

Not: Sır gibi saklanan ve kamuoyunda tartışılmayan ilgili Kanun teklifinin ayrıntıları sendika tarafından medya ile de paylaşılmadığından(!) okuyucularımızı bilgilendiremiyoruz.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.