Anadolu Üniversitesi Havacılık Kulübü tarafından düzenlenen “SMS ve Yer Hizmetleri” konferansı, 22 Mart Çarşamba günü Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Mustafa Öç Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konferansta, havacılık sektöründe faaliyet gösteren Çelebi firmasından İstanbul Müşteri İlişkileri Müdürü Cenk Kınalı, Eğitim Uzmanı Deniz Çiftlikli, Erzincan İstasyon Müdürü Mesut Yeter öğrencilerle sektördeki deneyimlerini paylaştılar.

Firmanın tanıtım vidosunun gösterilmesinin ardından sunumuna başlayan İstanbul Müşteri İlişkileri Müdürü Cenk Kınalı, öğrencilere şirket hakkında bilgiler verdi. Uzun yıllardır havacılık sektöründe hizmet verdiklerini belirten Kınalı, öğrencilerin sektöre olan ilgisi hakkında, “Havacılık ile ilgili bölümlerden mezun olan öğrenciler daha çok, satış ve pazarlama, operasyon direktörlüğü gibi bölümlerde çalışmak istiyorlar.” dedi. İş hayatında şansın yanında önemli olanın çalışmak olduğu belirten Kınalı, “Çalışmadan bir şeyler olamaz. Önemli olan niyet, işi sevmek, çok çalışmak ve sebat etmek.” diyerek sözlerini noktaladı.

Şirketin tarihçesi, vizyonu ve misyonu hakkında bilgiler veren Eğitim Uzmanı Deniz Çiftlikli işe alım süreçleri hakkında genel yetenek, İngilizce ve mülakat sınavları yaptıklarını belirtti. İşe alım sürecinde öğrencileri aynı zamanda yetiştirdiklerini de söyleyen Çiftlikçi, “Okul bitince öğrencilerden doğru kişiyi seçip doğru yere atayarak performanslarını keşfediyoruz ve eğitimler vererek kariyerlerini yönetiyoruz” dedi. Şirket içinde terfi olanaklarının yüksek olduğunu belirten Çiftlikçi, kariyer gelişim örneklerini öğrencilerle paylaşarak sunumunu bitirdi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.