Cuma, Haziran 14, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

İGA İstanbul Havalimanı ve THY, Star Alliance Biometrics geçiş sistemini denemeye başladı

İGA İstanbul Havalimanı, Türk Hava Yolları (THY) iş birliğiyle temassız bir yolculuk deneyimi için Star Alliance Biometrics geçiş sistemini denemeye başladı. Sistem için İGA İstanbul Havalimanı’nda özel bir altyapı kurulurken; uygulama güvenli, temassız ve eşsiz bir yolculuk deneyimi sunacak.

  • Dünyanın en büyük havayolu ittifakı Star Alliance, Star Alliance üyesi havayollarının sık uçan yolcu programı müşterilerinin seyahat deneyimlerini önemli ölçüde kolaylaştıracak biyometrik kimlik tanımlama sistemi geliştirdi.
  • Türkiye ve İGA İstanbul Havalimanı’nın bayrak taşıyıcısı, Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları (THY), THY Sık Uçan Yolcu Programı, Miles & Smiles ve İGA İstanbul Havalimanı tarafından sistem denenmeye başlandı.
  • İGA İstanbul Havalimanı’nda sistemi kullanmak için özel bir altyapı kurulurken, bu sürecin havalimanı operasyonuna da fayda sağlaması bekleniyor.
  • Buna göre sistemi kullanacak olan THY yolcu programı Miles & Smiles üyesi yolcular, özellikle Covid-19 sonrası, sağlık ve hijyen önlemleri kapsamında sistemin uygulanacağı seçili uçağa biniş kapılarından temassız geçebilecek.
  • Biyometrik kimlik kontrolü, maske takarken de kimlik tespiti yapabilmesini mümkün kıldığı için maske kullanmayı tercih eden yolcular ise Star Alliance Biometrics sistemini kullanırken maskesini çıkarmak zorunda kalmayacak.
  • Sistem oldukça hızlı bir kullanım kolaylığı sunuyor. Bu noktada Miles & Smiles üyesi yolcular, mobil cihazlarında birkaç kolay adım ile Star Alliance ve Turkish Airlines uygulamalarından Miles & Smiles üyelik bilgilerini girip kayıtlarını tamamlayarak Star Alliance Biometrics kullanmaya başlayabilecek.
  • Kayıt yaptıran Miles & Smiles üyesi yolcular öz çekim (selfie) yaptıktan sonra pasaport ve kimlik bilgilerini doğrulayarak, hizmeti kullanacakları havayollarını ve havalimanlarını seçebilecek.
  • Kayıt adımlarını ve işlemlerini tamamlayan Miles & Smiles üyesi yolcular, Star Alliance Biometrics kullanan havayolları ile seyahat ettiklerinde, sistemin uygulandığı tüm havalimanlarında biyometrik sistem noktalarından istedikleri zamanda geçebilecek.Fotoğraflar için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz:https://hcpaw.igairport.aero/u/iypwB4MqfHyZKnAG/d3a62b37-4ad4-4c99-9e98-a59719d81e1f?l

Ek Dosyalar

msword IconiGA_THY_Star_Alliance_Biometrics_Bilgi_Notu_21122022.docxİndir

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR