İlk kadın pilot şehit Teğmen Ayfer Gök Kavşağı dün yapılan törenle açıldı

Bucak doğumlu, 9 Şubat 2001 tarihinde 3’ncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görevli olduğu F-5A savaş uçağının eğitim uçuşu esnasında Konya’nın Daran Köyü yakınlarında düşmesi sonucu şehit olan Teğmen Pilot Ayfer Gök’ün şehit oluşunun 18’nci yıldönümünde, Burdur Belediyesi’nin 2 yıl önce başlattığı bir proje sonucu İbrahim Zeki Burdurlu Caddesi’nde Milli Eğitim Müdürlüğü önündeki Fantom savaş uçağının konuşlandırıldığı kavşağa adı verilerek törenle açılışı yapıldı. Açılışta duygu dolu bir konuşma yapan Başkan Ercengiz, “görev yaptığım 5,5 yıllık süre içinde en anlamlı açılışı yaptık” dedi.

Törene Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Garnizon ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Alb. Cenk Baburşah, Milletvekili Mehmet Göker, Baro Başkanı Ramazan Gedik, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, İYİ Parti İl Başkanı Faruk Erkan ve Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez ile Meclis üyeleri, CHP Meclis ve İl Genel Meclisi üyeleri, Veteriner Hekimler Odası Başkanı ve 22’nci dönem Burdur Milletvekili Kazım Üstüner, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını müteakiben Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz böyle bir duygu dolu konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Ayfer Gök Kavşağı’nın açılışına geçildi. Kurdeleyi Başkan Ercengiz’le birlikte Ümmügülsüm Gök ve şehit ailesinin diğer fertleriyle birlikte Başkan Ercengiz beraber kesti. Başkan Ercengiz, şehidin annesine hatıra olarak şehidin çerçeveli bir resmini hediye etti. Tören okunan duaların ardından sonra erdi.

Törende Burdur Belediyesi lokma dağıttı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.