Türkiye’nin ilk tematik meslek lisesi ve proje uygulama okulu olan Antalya Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri uçak başı eğitimlerini Türk Hava Kurumu’ndan hibe edilen uçaklar üzerinde alacak.

Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Haldun Çevik, öğrencilerin daha iyi imkanlarda eğitim alabilmesi için bugün Ankara’da çeşitli temaslarda bulundu.

Müdür Haldun Çevik, temasları kapsamında Türk Hava Kurumu Genel Başkanı ve Türk Hava Kurumu Teknik Genel Müdürü Rahmi Ötüken’i makamında ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Türk Hava Kurumu’nun elinde bulunan kal durumdaki uçak ve uçak parçalarının okula hibe edilmesi konusu ele alınırken bir adet çalışır vaziyetteki uçağında öğrencilerin eğitimi için Aksu’ya gönderilmesi kararlaştırıldı. 2017-2017 eğitim öğretim dönemi başında Antalya Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ulaştırılması planlanan uçak ve uçak parçaları sayesinde Uçak Gövde Motor ve Uçak Elektronik bölümü öğrencilerinin uçak başı eğitim imkanları genişletilecek.

REKORLARIN VE İLKLERİN LİSESİ

Antalya Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye’nin ilk tematik meslek lisesi olmasının yanı sıra gerçekleştirilen ilkler ve rekorlarıyla öğrencilerinin geleceğe emin bir şekilde bakmasını sağlıyor.

TEOG Yerleştirme puanlarına göre 427 taban puan ile ülkemizdeki meslek liseleri arasında en yüksek taban puana sahip olan okulun 90 kişilik kontenjanı için 800 ön başvuru yapıldı. Öğrencilerine sadece kitap bilgilerini değil havacılık kültürünü de aşılamaya çalışan okul 2017-2018 eğitim öğretim yılına büyük adımlarla hazırlanıyor. Türk Hava Kurumu ile uçak başı eğitimlerinde kullanılmak üzere uçak ve uçak parçası temini konusunda anlaşan okulun bahçesine Dünya’da bir ilk olarak uçak kütüphane kurulacak.

Okul bahçesinde olması bakımından Dünyada bir ilk olacak olan uçak kütüphanenin eğitim öğretim döneminin ilk aylarına yetiştirilmesi planlanıyor. Boeing 737 tipi bir uçak kullanılarak yapılacak uçak kütüphane için gerekli uçak temini bir hayırsever tarafından gerçekleştirildi.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.