Türk Hava Yolları tarafından 1 Haziran itibariyle kaldırılan gece ve erken uçuşların yeniden başlayacağı açıklandı. Denizli Platformu Sözcüsü Süleyman Kocasert, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin girişimlerinin sonuç verdiğini ve uçuşların kısa sürede yeniden başlayacağını söyledi.

Türk Hava Yolları geçtiğimiz mart ayında Denizli-İstanbul uçak sefer saatlerinde değişikliğe gitmiş, bazı uçuşları da 1 Haziran’dan geçerli olmak üzere iptal etmişti.

İş dünyasının tepkilerini ilgili mercilere ileten Denizli Platformu sevindirici haberi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’den aldı. Denizli Platformu Dönem Sözcüsü Süleyman Kocasert, İstanbul-Denizli gece uçuşu ile Denizli-İstanbul erken uçuşunun yeniden başlayacağını söyledi.

Kocasert, “Bilindiği üzere, Denizli Platformu olarak söz konusu seferlerin kalktığını öğrendiğimiz andan itibaren gerekli mercilere başvurularımızı gerçekleştirmiştik. Başta iş dünyası olmak üzere, Denizli açısından son derece önemli olan bu uçuşların kalkması açıkçası bizleri üzmüştü. Haziran başından bu yana ortaya çıkan durumun olumsuz etkilerini yaşamaya başlamıştık. Gerek bizler, gerekse yurt dışından gelen misafirlerimiz, uçak saatlerinin uygun olmayışından dolayı zaman kaybetmeye başladılar. Müjdeli haberi, konu ile yakından ilgilenen Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’den aldık. Yeni sefer saatlerinin kısa süre içinde netleşmesini bekliyoruz” dedi. (Denizli Haber)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.