Çarşamba, Temmuz 24, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Japan Airlines ve Sumitomo, eVTOL şirketi Soracle Corporation’ı kurdu

Japan Airlines ve Sumitomo Corporation, ülkede elektrikli dikey kalkış ve iniş (eVTOL) uçaklarını işletecek bir ortak girişim olan Soracle Corporation’ın kurulduğunu duyurdu. Havayolu, hava taşımacılığındaki deneyimini Japonya’da hava hareketliliği hizmetlerini geliştirmek için kullanacak ve birikmiş teknolojisinden ve operasyonel bilgisinden yararlanacak.

2018 yılından bu yana hava hareketliliği hizmetlerinin ticarileştirilmesi üzerinde çalışan Sumitomo Corporation, havacılık işini çeşitlendirmek istediğini belirtti. 2020 yılında insansız hava araçlarına yönelik, bu hizmetlerin topluma entegre edilmesi için gerekli olan hava trafik kontrol sistemini geliştiren bir şirkete yatırım yaptı.

Her iki şirket de 2020 yılında eVTOL’a dayalı mobilite hizmetleri geliştirmek için bir ittifak kurdu. Önemli bir kilometre taşı olarak Expo 2025 ile Japonya ile Gelişmiş Hava Hareketliliği Kamu-Özel Komitesi ve Osaka Yuvarlak Masasına katılım da dahil olmak üzere yeni nesil hava hareketliliği işinin geliştirilmesine yönelik çalışmalara ve hazırlıklara katıldı.

Soracle’ın kurulması, JAL’in güvenli hava operasyonlarındaki uzmanlığını  Sumitomo Corporation’ın endüstriyel ağı ve çeşitlendirilmiş uzmanlığıyla birleştirecek. Bu, her iki şirket arasındaki işbirliğini güçlendirecek ve eVTOL hizmetlerinin işletilmesi yoluyla hava hareketliliği girişimlerini hızlandıracak.

Her iki şirket de güvenli ve güvenilir eVTOL’ü uygulamaya koymayı, farklı bölgeleri birbirine bağlayan bir ulaşım ağı kurmayı ve hava hareketliliği yoluyla yeni değer yaratmayı amaçlıyor.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR