Yurttaşların satın aldıkları biletler, seyahat edecekleri ülke ya da şehirlerde yaşanan koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle iptal edilip açığa alınırken, kısıtlamaların kademeli olarak, Temmuz ayında ise tamamen kaldırılmasının ardından değerlendirmek istenen biletlerde Türk Hava Yolları’yla müşteriler arasında sorunlar meydana geldi.

Açığa alınan biletlerini tekrar kullanmak isteyen yurttaşların günlerce bekletildiği, müşteri temsilcilerinden çözüm noktasında hiçbir yardım alamadıkları belirtildi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ

Cumhuriyet’in aktardığı habere göre, THY’de yaşanan ‘açık bilet’ krizine yönelik sosyal medya kullanıcılarından çok sayıda tepki geldi. THY’den satın aldıkları ve kısıtlamalar nedeniyle açığa aldıkları biletlerini yeniden kullanamadıklarını belirten yurttaşlar, yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için firmaya sosyal medya üzerinden çağrı yaptı.

Açık bilet krizini Pegasus Hava Yolları hızlıca çözerken, THY’nin çözmediği ve sorunların devam ettiğini iddia eden bir kişinin Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle;

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.