Amazon Air adına uçan kargo uçağının Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde düşmesi sonucu uçağın üreticisi Boeing ve uçağın işletmecisi Atlas Air’den açıklama geldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Miami-Houston seferini gerçekleştirirken Hoston’a yaklaşık 45 kilometre mesafede Anahuac kenti yakınlarında Trinity körfezine düşen Boeing 767-300 tipi kargo uçağı ile ilgili olarak Boeing’den açıklama yapıldı. Boeing’den yapılan açıklamada “Bugün erken saatlerinde Teksas Anahuac’da düşen Atlas Air’e ait Boeing 767 tipi kargo uçağının düşmesinden dolayı derin üzüntü içindeyiz. Boeing, araştırma kapsamında Ulusal Taşımacılık Güvenliği Bürosu’na (NTSB) gerekli bilgilerin sağlanması için hazırlanmaktadır.” denildi. Boeing’den yapılan açıklama sırasında uçakta bulunan üç mürettebatın durumu hakkında henüz bir açıklama yapılmadığı için mürettebat hakkındaki endişelere de yer verildi.

UÇAĞIN İŞLETMECİSİ ATLAS AIR’DE AÇIKLAMA YAPTI

Amazon Air adına Boeing 767-300 tipi uçak ile kargo uçuşları gerçekleştiren Atlas Air Worldwide’dan yapılan açıklamada “Atlas Air’e ait Boeing 767 tipi kargo uçağı ile gerçekleştirilen 3591 sefer sayılı Miami-Houston seferini gerçekleştiren uçak bugün öğleden sonra bir kazaya karışmıştır. Uçağın Teksas’da Anahuac kenti yakınlarında Trinity körfezinde düştüğünü biliyoruz. Uçakta üç kişinin bulunduğunu doğrulayabiliriz. O insanlar ve aileleri şuan bizim önceliğimiz konumundadır. Atlas Air olarak FAA ve NTSB ile tam iş birliği halindeyiz.” denildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.