Geçen yıl 24 Kasım’da SU-24 tipi Rus savaş uçağı Türkiye-Suriye sınırında bir Türk F16’sı tarafından ‘hava sahasını ihlal ettiği’gerekçesiyle düşürülmüş, uçaktan paraşütle atlayan pilotlardan biri esir alınmak yerine Alparslan Çelik’in birliği tarafından havada vurularak öldürülmüştü.

Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Alexander Tolstopyatenko’yu konsoloslukta ziyaret eden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Rus pilotun ailesine ev verme isteğini iletti.

Kemer’deki oteller ve sivil toplum kuruluşlarının imzası ile ev hediye etme kararının alındığını belirten Gül, “Bu tekliflerimiz kabul gördüğü takdirde hayatını kaybeden pilotun ailesini Kemer’de hemşerimiz olarak görmek bizleri mutlu edecektir” dedi.

‘Çorbada tuzumuz olsun istedik’

Ziyaretin ardından konsolosluk önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, “Yedi ay süren Türkiye- Rusya krizinin ardından ilişkilerin düzeleceği yönünde görüşlerin bildirilmesi bizleri mutlu etmiştir. Kemer olarak bizim de çorbada tuzumuz bulunsun istedik. Devletimiz bu kadar turizmcinin önünü açmışken, biz de otelciler olarak jest yapalım diye düşündük” diye konuştu.(Kemer Haber)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.