KLM Denetleme Kurulu, Marjan Rintel’i KLM’nin yeni CEO’su olarak atamayı planlıyor. Rintel şu anda Kasım 2014’ten beri çalıştığı Hollanda Demiryolları’nın (NS) Başkanı ve CEO’su. Rintel, NS CEO’su olmadan önce operasyon, satış ve pazarlama dahil olmak üzere 15 yıl boyunca havayolunda çeşitli pozisyonlarda çalıştı.

Rintel, 1 Temmuz’da görevinden ayrılacak olan Pieter Elbers’in yerini alacak.

Air France-KLM Yönetim Kurulu adaylığı onayladı.

Denetleme Kurulu Başkanı Cees ‘t Hart, oybirliğiyle onaylanan adaylığa ilişkin şunları kaydetti: ‘Marjan’ın 1 Temmuz’da CEO olarak göreve gelmesinden memnuniyet duyuyoruz. Geniş yönetimsel, ticari ve operasyonel deneyimiyle, personele yakın ve ekibiyle birlikte müşteri odaklı, sürdürülebilir ve finansal açıdan sağlıklı bir şirket olarak KLM’nin geleceğini şekillendirmeye devam edecek birini getiriyoruz. Sektöre ilişkin bilgisinin, iletişim ağının ve siyasi arenadaki deneyiminin buna katkı sağlayacağına inanıyoruz.’

Air France-KLM CEO’su Ben Smith: ‘Marjan’ı KLM’nin yeni CEO’su olarak ekibimize davet etmekten son derece mutluyum. Marjan’ın, Grubun güçlü yönlerini geliştirmeye devam ederek KLM’yi daha da güçlü hale getirmeyi başaracağını biliyorum. KLM’ye dönmekten ve bayrağı Pieter’den devralmaktan onur duyuyorum. 30 yıllık geçmişi etkileyici. Pieter’in liderliğinde KLM yolunu buldu ve ben bu rotada devam edeceğim. Havacılık, büyük ve karmaşık zorlukların olduğu zamanlardadır. KLM gibi yerli bir Hollandalı şirketin, tıpkı NS gibi, bu sosyal ve ekonomik zorluklarda oynayacağı önemli bir rol olduğunu düşünüyorum. Bu rolü başarıyla yerine getirmek ilk günden itibaren önceliğim olacak.’ dedi.

Rintel’in adaylığı, yapılacak olağanüstü genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayından sonra kesinleşecek.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.