Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde yer alan Austin’den Kaliforniya eyaletinin San Francisco şehrine gitmeye hazırlanan United Hava Yolları uçağının kaptan pilotu uçuşa geç kaldı, beyzbol kıyafetleri ve şapkası ile uçağa gelen pilotun konuşması sonrası bazı yolcular güvenlik gerekçesiyle uçaktan indi.

Cumartesi öğleden sonra Austin Bergstrom Havalimanı’ndan yapılacak uçuşa geç kalan pilotun üniforma giymediği de görüldü. Yolculara hitap ederek “Özür dilerim. Geç kaldım. Boşanıyorum da” diyen pilot yolculardan uçuşu yapabilmesi konusunda izin istedi.

https://www.youtube.com/watch?v=mnu6QSEt-m4

Konuşmasına “Kime oy verdiğiniz umurumda değil. Ben ikisine de vermedim. Çünkü ikisi de yalancı. Şimdi susacağım ve uçuşa geçeceğiz. Uçağı yardımcı pilot kullanacak. Merak etmeyin o bir erkek” şeklinde devam eden pilotun davranışları sonrasında 20 kadar yolcu güvenlik gerekçesiyle uçmayı reddederek uçaktan indi.

 

United Hava Yolları uçaktan yaşanan olaylar sonrasında uçuş ekibini değiştirerek yeni bir ekip ile uçuşu gerçekleştirerek yolculardan özür diledi

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.