Monarch Airlines, nakit sıkıntısı nedeniyle lansmanını erteleme kararı aldı.

Monarch Airlines’in serüveni başlamadan bitti mi?

Monarch yönetim kurulundan yapılan bir açıklamada, “Bu karar hafife aldığımız bir karar değil, ancak iki hafta önce işi devraldığımızdan beri, bize sağlanan başlangıç ​​fonunu beklenenden çok daha hızlı bir şekilde tüketmeye yaklaştık” denildi.

Havayolu, “sermayenin kısmi olarak elden çıkarılması gibi alternatif rotalar” ararken şu anda “yakın gelecekte ilerlemek için pratik bir seçeneğin” bulunmadığını iddia etti.

Yine de Monarch, yeniden lansmana devam etmek için alternatifler aramaya devam edeceğini bildirdi.

Birleşik Krallık (İngiltere) Şirketler Meclisi’ne göre Monarch Airlines’ın ikinci versiyonu Ocak 2023’te Jake Johnson tarafından kuruldu. Ağustos 2023’te Daniel Ellingham, havayolunun müdürü olarak Johnson’ın yerini aldı ve Johnson da havayolundaki hisselerini kaybetti.

2024 yazında faaliyete geçmeyi ve 2017’de iflas eden Monarch Havayolları’nın önceki versiyonunun mirasını sürdürmeyi planlıyordu. Ancak havayolu, “yeni bir odak noktası ve ekibe sahip yepyeni ve ilgisiz bir şirket” olduğunu açıkladı.

31 Ağustos 2023’teki duyurudan önce havayolu, rota yapısını veya filosunu açıklamamıştı ancak web sitesinde “İngiltere’deki birçok havaalanıyla” görüşmelerde bulunduğunu belirtmişti.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.