Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kuluncak ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Poyraz, ilçelerine 25 yıl sonra ilk kez bir bakanın geldiğini söyleyerek teşekkür etti.

Bakan Tüfenkci’nin ziyaretine AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, AK Parti ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldılar.

Bakan Tüfenci Malatya’ya yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar hakkında konuşurken Malatya Havalimanı’na yapılacak yeni terminal binası hakkında da bilgi verdi. Bakan Tüfenkci Malatya Havalimanı yeni terminal binası hakkında “Bir şey daha yapıyoruz, havayolunu ihmal etmiyoruz. Bizim çift pistimiz var, o terminal bize yakışmıyor. Bakanımızla görüştük, teşekkür ediyorum, proje çalışmaları başladı. Bu sene proje bitirse, takip ediyoruz, 6 ay süre vermişler, ihale kapsamına alacağız, 2018’te temelini atıp bitireceğiz. Böylelikle daha modern, Malatya’ya yakışır bir terminali kazandıracağız.” dedi.

Malatya Havalimanı’nın mevcut terminal binası 2010 yılında dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Başbakan Binali Yıldırım tarafından açılmıştı. Yıllık 1 milyon yolcuya hizmet verecek şekilde yapılan yeni terminal binası 9.545 m2 alana sahip.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.