Home Biliyor musunuz? Otel Odanızdan Alabileceğiniz 9 Şey!

Otel Odanızdan Alabileceğiniz 9 Şey!

0

Herkes bedava olanı sever, ama otel odanızdan başını belaya sokmadan ne alabileceğinizi hiç merak ettiniz mi? Elbette otelin ve bölgenin standardına bağlı olacaktır ancak düşündüğünüzden daha fazlası mevcut olabilir! Kabin ekibi, konaklama sürelerini en iyi şekilde değerlendirirken aynı zamanda paradan da tasarruf etme konusunda ustadır. İşte onların ipuçlarından bazıları.

Dikiş seti

Her zaman fark edilmese de genellikle bir çekmecenin bir yerinde saklanan, acil bir gardırop için gerekli malzemeleri içeren küçük bir zarf veya kutudur. Kabin ekibinin üniforma düğmeleri düştüğünde mürettebat çantasına koyması özellikle faydalıdır .

Banyo malzemeleri

Çoğu insanın , özellikle de kaliteli olmaları durumunda, banyo malzemelerini yanlarında götüreceğini söylemeye gerek yok . Kısa geziler veya tatiller için kullanışlıdırlar. Eğer kabin ekibinin evinde kalırsanız, muhtemelen misafirlerin kullanımına yönelik mini şampuanlar ve duş jelleri bulacaksınız. Ayrıca, birçok mürettebatın yaptığı gibi, ihtiyacı olan insanlar için hayır kurumlarına toplamak ve bağışlamak harikadır.

Defter ve kalem

Alışveriş listesini veya yolcu isteklerini uçakta yazmak için gerekli olan ve her zaman faydalı olan öğeler. Uçakta yolcuların en çok istediği eşyanın kalem olduğunu biliyor muydunuz? Çoğu kabin ekibinin mürettebat çantasında bu amaçla bir kalem zulası bulunur. Üzerlerinde otel adının olacağını garanti edebilirsiniz.

Ayakkabı Süngeri

Genellikle gardırobun alt kısmında bulunur. Tek tip standartların bir parçası olduğundan, kabin ekibinin uçuş öncesinde ayakkabılarının parlak olduğundan emin olması gerekmektedir. Yararlı bir öğe.

Çamaşır sepeti

Ayakkabı cilalama süngerinin yakınında bir yerde genellikle bir çamaşır torbası bulunur; genellikle plastik, bazen de kumaş. Çamaşır torbası almayı düşüneceğiniz bir şey olmayabilir ama kullanışlı olabilir. Seyahat ederken kirli çamaşırlarınızı ve ayakkabılarınızı temiz kıyafetlerinizden ayrı olarak bavulunuzda saklamanızda fayda var.

Çay ve kahve

Her zaman odanızda ya yeterli sıcak içecek kaynağı var ya da yetersiz görünüyor. Yedek poşetleri yanınızda bulundurmanız, yoldayken düzenli tedarik yapmanızı sağlar.

Terlik

Genellikle bornozun cebinde bulunur, eğer gardırobunuzda bir tane bulacak kadar şanslıysanız. Bir kez kullanıldıktan sonra otel bunları yeniden kullanamaz; bu nedenle bunları yanınızda götürün. Temizliğin mükemmel olmayabileceği bir sonraki otelde kaldığınızda kullanışlıdırlar. Ancak bornozu alamazsınız!

Şişelenmiş su

Tüm oteller size şişelenmiş su sağlamaz, ancak özellikle sıcak ülkelerde veya su içmemenizin tavsiye edildiği yerlerde kesinlikle faydalıdır. Bir mağaza bulmaya çalışmaktan kurtarır; Seyahat sırasında sıvı alımı son derece önemlidir. Biraz yedek parçanız varsa, yolculuğunuzun bir sonraki kısmına götürebilirsiniz.

Bonus ipucu

Yukarıdakilerin hepsinin bir otel odasından alınması kabul edilebilir çünkü bunlar zaten odanın maliyetine dahil edilmiştir. Banyo malzemeleri ve terlikler gibi eşyalar kısmen kullanıldığında, yine de değiştirilmeleri gerekecektir. Ayrıca bazı otellerin konukların unutmuş olabileceği ekstra olanaklar sunan bir hizmetinin de bulunduğunu unutmayın. Yani dilerseniz o tarağı, tıraş setini ya da diş macunu ve diş fırçası setini alabilirsiniz

Facebook ile Yorum Yapın

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.