Geçen hafta, Qatar Airways Bangkok, Barselona, ​​İslamabad, Karaçi, Lahor, Peşaver, Singapur ve Viyana’ya seferleri yeniden başlattı. Böylece havayolu 40’tan fazla noktaya haftada 170 uçuş gerçekleştirecek. Qatar Airways, Berlin, Darüsselam, New York, Tunus ve Venedik’e yapılan sefer sayılarının artırılmasının yanı sıra Dublin, Milano ve Roma’ya günlük uçuşlara geçmeyi planlıyor.

Koronavirüs krizi sırasında, Qatar Airways diğer hava yolu şirketlerinden daha fazla uçuş noktasına daha fazla sefer gerçekleştirdi. Böylece hem mevcut yolcu koltukları hem de taşınan yolcu başına  kaydedilen kilometre açısından dünyanın en büyük  listesine girdi. Qatar Airways, bu sayede yolcuların ve çözüm ortaklarının güvenebileceği lider taşıyıcı oldu.

 COVID-19 Pandemi döneminde havayolu yaklaşık 15.000 uçuş gerçekleştirdi ve 1.8 milyon kişi taşıdı. Buna ek olarak, Qatar Airways kargo bölümü, tıbbi malzeme ve insani yardım teslimatını öncelik haline getirdi ve toplamda en çok etkilenen bölgeler için 200.000 tondan fazlası kargo malzemesi taşıdı.

Qatar Airways Grup CEO’su Akbar Al Baker, “Qatar Airways’i D Bizlere duyulan güvene değer veriyoruz. 15.000’den fazla uçuşla en büyük küresel taşıyıcı olduk. 1.8 milyondan fazla yolcunun eve dönmesiyle birlikte toplam 50 milyon kilometreden fazla mesafeyi benzeri görülmemiş derecede zor bir ortamda, güvenilir ve güvenli çalışmayla benzersiz bir deneyim kazandık. Bu dönemde bu kadar yüksek bir uçuş etkinliğini sürdürmekle, dünya çapındaki uluslararası havaalanlarında tüm prosedür yeniliklerini takip etmemize ve hem uçağımızda hem de ödüllü Hamad Uluslararası Havalimanı’nda en gelişmiş güvenlik ve hijyen önlemlerini almamızı sağladı ve altıncı kez Orta Doğu’daki en iyi havalimanı olarak kabul edildi. Bu bize neden dünyadaki diğer tüm hava yollarından daha fazla insanın bize güvendiğini açıklıyor. Yaz sezonunda dünyadaki artan destinasyonlara uçuşlara devam ederek yolcularımıza en yüksek düzeyde güvenlik ve güvenilirlik sağlamaya devam edeceğimize söz veriyoruz. Qatar Airways, Skytrax uzmanları tarafından beş kez dünyanın en iyisi olarak kabul edildi. Zor durumda olan çeşitli devletlerin vatandaşlarına yardım uçuşu gerçekleştirerek, hükümetlerin güvenini kazandık. Bu süreçte  24 saat çalıştık ve her an ihtiyaç duyanlara yardım eli uzatmaya hazırdık. Bugün, kazandığımız güven insanlara geri dönüyor ve yakında her zaman güvenebileceğiniz sadık bir arkadaşlarının olduğunu bilerek tekrar seyahat etmeye başlayacaklar.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.