Başka bir yıl, Mom Air duyurusu birçok kişiyi anında şüphelendirebilirdi. Ancak pandemi krizinin dünya çapında hayatı alt üst ettiği ve hava trafiğini büyük ölçüde durdurduğu bu yıl, yeni bir havayolu kurulduğu fikri insanlara çok çekici geliyor olmalı.

Böyle havayolu görülmedi!

İzlanda merkezli Mom Air, Avrupa ve ABD’ye sefer düzenleyecek. Yalnızca koltuk rezervasyonunun değil, aynı zamanda ücretli tuvalet kağıdı ve can yeleklerinin paralı satıldığı ültra düşük maliyetli bir havayolu. Havayolunun bir başka koşulu ise yalnızca test sonucu pozitif çıkan veya daha önce hastalık geçirmiş yolcular uçmalı. Aynı şey mürettebat için de geçerli.

Leasing şirketinden talep!

Bu cesur planlar ve saçma fikirler bile potansiyel müşterileri caydırmak ya da sahte bir havayolu olduğu şüphesini uyandırmak için yeterli değildi. İki hafta sonra, sahte web sitesi kuran Oddur Eysteinn Friðriksson bile buna inanamadı. Binlerce rezervasyon talebinin yanı sıra düzinelerce basın sorusu ve İzlandalı gerçek havayolu Wow Air avukatlarından logoların ne kadar benzer olduğunu uyaran ihtarname aldı.

Bu yüzden Friðriksson bile  sonunda pes etti ve bunun bir sanat projesi olduğunu açıklamak zorunda kaldı. Sanatçı, CNN haber kanalına bir leasing şirketinin kendisiyle temas ederek havalimanı slotları bile teklif edildiğini bildirdi.

Friðriksson, müşterilerinin ve sektördeki iyi niyetini müşterilerin “iyi habere aç” olmasıyla da açıklıyor ve “”Evde oturmaktan bıktılar ve seyahat etmek istiyorlar” diyor. Kimse sahte   sweatshirt giymiş korsan görünümlü genel müdürün(!) çektiği tanıtım videosunda bira ve cips kutularının önünde oturmasından bile şüphelenmemesi gerçekten şaşırtıcı bulundu.

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.