Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA’nın Yer İşletme El Kitabı’na (IGOM Ground Operation Manual) standardizasyonun gerçekleştirerek sertifikasını aldı.

IATA’nın Yer İşletme El Kitabı (IGOM), yer işletme operasyonlarını yürüten personelin emniyetli, güvenli ve etkin çalışabilmesi için ilgili prosedürlerin en ideal ve güncel uygulamalarını kapsamaktadır.

SunExpress’in merkezi Antalya’da gerçekleştirilen törende, SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof’a sertifikayı Türkiye, Azerbaycan ve Türkmenistan’dan sorumlu IATA Alam Müdürü Funda Çalışır verdi.

Gösterdikleri yakın işbirliği için Funda Çalışır’a teşekkür eden, SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, “SunExpress’teki her birim müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyor ve misafirlerine daha konforlu ve emniyetli uçuş sunmak için sürekli olarak çalışıyor. IATA yenilikçi standartların koyan sektördeki en önemli oyunculardan biri. Bu doğrultuda da IATA ile yakın işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz,” dedi.

SunExpress de dahil olmak üzere toplam 275 üyesi olan ve dünya trafiğinin %83’ünü temsil eden IATA gerek yer hizmetleri firmalarıyla gerekse havayollarıyla IGOM’un sektör genelinde kullanımıyla alakalı çalışmalar başlatmış, ve prosedürlerini uyumlu haline getiren havayollarının listesini yayınlamaya ve buna yönelik sertifikalandırmaya başlamıştır.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.