SunExpress, Gazipaşa-Alanya Havalimanı-Düsseldorf hattında haftada 3 olan sefer sayısını 1’e düşürdü

Açıldığı günden bu yana sürekli sürekli büyüyerek 1 milyon yolcu barajını zorlayan Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nıyla ilgili (GZP) bir olumsuz haber daha geldi. SunExpress yetkililerinin, bu yaz sezonunun sonuna kadar Gazipaşa-Alanya Havalimanı uçuşlarını haftada bir günle sınırlandırdığı iddia edildi. Sezona Düsseldorf-Gazipaşa-Alanya Havalimanı hattında her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere 3 seferle başlayan SunExpress’in, kötü gidiş nedeniyle sadece Pazartesi günleri sefer düzenleyeceği ve yazın bitişiyle bu uçuşunu da iptal edeceği bildirildi. SunExpress’in sitesinde de artık sadece Pazartesi günleri uçuş gözüküyor.

‘NEDENİ DÜŞÜK TALEP VE İKLİM’
Turizm haber sitesi Tourexpi’ye konuşan SunExpress yetkilileri, bu kararlarını düşük talep ile sıkça yaşanan ve öngörülemeyen olumsuz iklim şartlarına bağlarken, son zamanlarda kuvvetli yağış ve rüzgarlar sebebiyle Gazipaşa-Alanya Havalimanı yerine Antalya Havalimanı’na iniş yapan uçakların sayısının hızla arttığını belirttiler.

TAV’DAN GERMANIA MÜJDESİ
Yeni Alanya’nın konuya ilişkin sorularını yanıtlayan TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, sefer iptaliyle ilgili kendilerine resmi bir bilginin ulaşmadığını bildirdi. Öte yandan, Yeni Alanya’ya bir açıklama yapan TAV Pazarlama Müdürü Serkan Karahatay “SunExpress’in yaz sezonundan sonra tek kalan servisi de kapatacağı söyleniyor. Bu doğru, kışın uçmayacaklar ama 2017 yazı meçhul. Ayrıca Germania’nın da seferlerden memnun olmadığı ve Gazipaşa-Alanya Havalimanı uçuşlarını durduracağı konuşuluyor. Bu yanlış, bilakis satışlardan memnunlar ve gelecek sene 1-2 ilave nokta daha planlıyorlar, üzerinde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.