THK Üniversitesi ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) arasında kapsamlı bir işbirliği için ilk adım atıldı, işbirliği protokolü törenle imzalandı.

THK Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı’nda düzenlenen imza törenine THK Genel Başkanı ve THK Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Kürşat Atılgan, THK Üniversitesi  Rektör Prof. Dr. Ahmet Erman Akbulut, PTT A.Ş. Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, PTT A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Adil Zembat, THK Üniversitesi idari yöneticileri ile PTT yöneticileri katıldı.

THK Üniversitesi  Mütevelli Heyet Başkanı Atılgan ve PTT Genel Müdürü Bozgeyik tarafından imzalanan protokol kapsamında, Türkiye’de ilk kez bir üniversite kampüsünde “PTT Kafe” açılacak ve bir PTT sokağı oluşturulacak. Ayrıca personel ve öğrenciler PTT hizmetlerinden indirimli yararlanacak. THK Üniversitesi öğrencileri PTT’nin kurumsal tecrübesinden yararlanabilecekleri eğitim faaliyetlerine katılabilecek ve uygun görülen projeler PTT tarafından desteklenecek.

THK Üniversitesi  Mütevelli Heyet Başkanı Atılgan, Türk Hava Kurumu’nun da PTT’nin de millete hizmet için kurulan milletin kurumları olduğunu belirterek, “PTT gibi güzide bir kurum ile üniversitemiz arasında gelişen işbirliği son derece memnuniyet vericidir. PTT yöneticilerine, üniversitemiz ile geliştirdikleri işbirliği ve karşılıklı yardımlaşma açısından gösterdikleri hassasiyet için şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonra da THK ve Üniversite olarak ülkemizin güzide kurumu PTT ile başka ne gibi işbirlikleri geliştirebiliriz birlikte bunları araştıracağız. PTT Türkiye için çok önemli bir kurum. Sayın Genel Müdürün vizyonu ile çok daha başarılı işlere imza atacaklarına inanıyoruz. Her iki kuruma da hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik de protokolün hayırlı olmasını dileyerek, “Gerek Sayın Başkan ve gerekse Rektörümüzün çok pozitif yaklaşımları ile Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal’in kurmuş olduğu THK ile işbirliği yapmaktan son derece memnunuz. Türk milletinin istikbalinde var olacak bu iki kurumun işbirliği önemli bir sinerji oluşturacaktır. Bu çalışmaları çok daha ileri seviyelere taşımak için çaba sarf edeceğimizi belirtmek istiyorum.” diye konuştu.

İmza töreninde PTT’nin THK işbirliği ile hava kargo taşımacılığı projesi geliştirmesi de gündeme geldi. Bu konuda da ortak çalışma yürütülebileceği konusunda mutabık kalındı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.