Trabzon Havalimanına bu sabah iniş yapan iki Rus helikopterinin neden havalanmadığı ile ilgili resmi kaynaklar herhangi bir açıklama yapmazken, sivil uçakların askeri personel taşıdığı iddiası ortalığı karıştırdı.

Trabzon Havalimanı’na ard arda iniş yapan aynı model iki rus helikopterinin içinden tek tip, kıyafetleri askeri kamuflaja benzeyen personeller inince, apronda bekleyen güvenlik güçleri ve Gümrük Muhafaza memurları alarma geçti. Uçaktaki personellerle ilgili sorgulamalar yapılırken, helikopterlerin içinde de çok detaylı bir arama gerçekleştirildi.  Yapılan aramada herhangi bir askeri unsura rastlanmazken, helikopterdeki personellerin de özel bir şirket elemanı oldukları, helikopterin de yangın söndürmek için özel üretildiği ortaya çıktı.

Trabzon 61saat.com’dan Hasan Tuncel’in haberine göre,helikopter personeli ile yapılan görüşmelerde ve üzerlerinden çıkan izin belgelerinde helikopterin Rusya’nın Rostov şehrinden havalandığı, Trabzon, Ankara aktarmalı Romanya’ya ya gidecekleri öğrenildi.

Not: Fotoğraf temsilidir

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.