Her yıl Dünya Ekonomik Forumu toplantısına damga vuran gündemlerden PwC Küresel CEO Araştırması, dünyanın her yerinden CEO’ların en büyük endişe kaynağının aşırı regülasyonlar olduğunu ortaya koydu. CEO’lar küresel ekonomik büyümenin yavaşlayacağı konusunda da hemfikirler.

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi PwC’nin, geleneksel yıllık Küresel CEO Araştırması her yıl olduğu gibi Davos Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı’nda paylaşıldı. Araştırma, dünyanın her yerinden CEO’ların ekonomik büyümenin yavaşlayacağını öngördüğünü ortaya koydu. CEO’ların en endişeli oldukları konu ise aşırı regülasyon, ikincilik ise ticaret savaşları. Türk CEO’lar ise en çok yüzde 70 gibi çok yüksek bir oranla döviz kuru dalgalanması konusunda endişeliler.

Türk CEO’lar ne diyor?

Küresel CEO’lar arasında 2019’da büyümenin artacağına yönelik iyimser beklenti yüzde 22’yken Türkiye’deki CEO’lar dünya ile mutabık, oran yüzde 23.

Türk CEO’ların yurtdışında büyüme konusunda sıraladığı 3 ülkede aynı kalırken aralarındaki sıralama farklılaştı. Geçen yıl ilk üç Almanya (%23), ABD (%22) ve Çin (%19) şeklinde sıralanırken, bu yıl ABD (%21), Çin (%19) ve Almanya (%17) olarak gerçekleşti.

Dünya’dan Şebnem Turhan’ın haberinin devamı için; TIKLAYINIZ

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.