AYJET Uçuş Okulu ile Türk Hava Yolları arasında 15 Ocak 2015’de imzalanan uçuş eğitiminde işbirliği sözleşmesi sonrası eğitime başlayan 29 pilot adayı mezun oldu.

2 Mart 2015 ve 13 Nisan 2015 tarihlerinde iki grup halinde uçuş eğitimine başlayan 29 pilot adayı uçuş eğitimlerini başarıyla tamamlayarak hava yolu pilot lisansı almaya hak kazandı.

AYjet_THY_3

AYJET Uçuş Okulu’ndan 54’üncü ve 55’inci dönemler olarak mezun olan pilotların mezuniyet töreni 4 Eylül 2016 Pazar günü Hezarfen Havaalanı’nda mezun pilotların aileleri, yakınları, Türk Hava Yolları yöneticileri ile AYJET ailesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

AYjet_THY_5

Törende AYJET Okul Müdürü Naci UÇAR ile Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Kaptan Pilot Levent YILMAZ, 54’üncü dönem birincisi Pilot Ferhat HATİP ve 55’inci dönem birincisi Pilot Ali SÖNMEZ konuşma yaptı.

Türk Hava Yolları pilot adayı seçim süreçlerini başarıyla tamamladıktan sonra AYJET’te uçuş eğitimlerine başlayan 54’üncü dönem THY 1’inci grup öğrencileri ATPL sınavlarında 94 grup ortalaması, 55’inci dönem THY 2’inci grup öğrencileri ise 97 grup ortalaması ile mezun olmayı başardı.

AYjet_THY_6

AYJET ile THY arasında başlatılan ve ilk meyvelerini veren eğitim işbirliği, 19 Eylül 2016 tarihinde uçuş eğitimine başlayacak 20 pilot adayı ile devam edecek.

Bugüne kadar AYJET Uçuş Okulu’nun verdiği 53 dönem mezun pilotlarından 59’u SunExpress, 103’ü Pegasus, 252’si THY ve diğerleri farklı hava yollarında olmak üzere toplam 568 pilot kokpitteki yerlerini almış ve hava yollarında uçmaya başlamış durumda.

AYjet_THY_7

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.