THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Lale Festivali Zirvesi toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Businness Class’taki yolcularımıza seyahatleri esnasında ücretsiz laptop verilmesi üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Türk Hava Yolları, Amerika tarafından başlatılan kabinde laptop ve tablet yasağını, fırsata çevirmeyi planlıyor.

Lale Festivali Zirvesi galasından sonra basın mensuplarıyla bir araya gelen THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Yolcularımız bizi kalitemizden dolayı tercih ediyor. Biz tüm yolcularımıza dizüstü bilgisayar ve tabletlerini güvenli bir şekilde taşıma garantisi veriyoruz. Yolcuların cihazlarını boarding esnasında bize teslim etmeleri durumunda gidecekleri destinasyona kadar taşıyoruz. Bu durumdan asla şikayet etmedik. Biz ekstra ne yapabiliriz dedik. Businnes Class’ta ücretsiz olan interneti Ekonomi sınıfında da ücretsiz yaptık. Şimdi Businness Class’taki yolcularımıza seyahatleri esnasında ücretsiz laptop verilmesi üzerinde çalışıyoruz. Bazı ülkelerdeki uygulamaların gerekçeleri ne olursa olsun THY ve diğer havayolu şirketleri ticari konumunu koruyacaktır. Bu uygulamanın yakında sona ereceğini düşünüyorum. Bu bölgesel bir uygulama. Biz kaliteli bir şekilde işimizi yapacağız” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bilindiği gibi Amerika’da güvenlik gerekçesiyle bir dizi tedbir alınmış ve İstanbul da tedbirlerin buradan kalkan uçaklar için geçerli olacağı şehirlerden biri olmuştu. Trump yönetimi sekiz ülkeden ABD’ye yapılan uçuşlarda; yolcuların, boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihazları yanlarına almalarını yasakladı. THY, bu yasağı müşterilerine başka şirketler tarafından verilmeyen bir ayrıcalığı sağlayarak rekabet avantajına çevirmeyi planlıyor.

QHA/Kırım Haber Ajansı

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.