Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta gerçekleşen final, şampiyon Olesen’in en yakın rakibi David Horsey ile efsanevi çekişmesine sahne oldu.

Dünyanın en önemli golf turnuvalarından biri olarak kabul edilen ve dördüncüsü düzenlenen ‘Turkish Airlines’ı Danimarka‘lı oyuncu Thorbjørn Olesen kazandı.

Turnuvayı birincilikle tamamlayan Thorbjørn Olesen ödülünü, golf-severliği ile de bilinen T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, T.C. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Abdurrahim Boynukalın ve Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu’dan teslim aldı.

Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, ödül töreni sırasında yaptığı konuşmada; “Öncelikle Turkish Airlines Open 2016’nın şampiyonu Thorbjørn Olesen’ı, tüm Türk Hava Yolları ailesi adına kutluyorum. Başta açılış etkinliğimizi de değerli katılımlarıyla şereflendiren Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Sn. Abdurrahim Boynukalın’a, Türkiye Golf Federasyonu Başkanımız Sn. Ahmet Ağaoğlu’na, European Tour yetkililerine; kusursuz ev sahiplikleri için Regnum Carya ailesine ve tüm katılımcılara içtenlikle teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz hafta içerisinde dünyanın dört bir yanından golf severlerin ve spor kamuoyunun gözü ve kulağı, ülkemizin sayısız güzelliklerinden biri olan Antalya’mızdaydı. Bu yıl dördüncü kez düzenlenen ve dünya genelinde artık Türk Hava Yolları markasıyla özdeşleştirilmiş olan turnuvamız; golf sporuna verdiğimiz desteğin altını çizerken, dünya nezdinde Türkiye’nin ve özellikle de Antalya’nın bir golf merkezi olarak gündem yaratıyor olması açısından önemli. Turkish Airlines Open sponsorluğumuzu bu açıdan oldukça önemsiyoruz. Dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu şirketi olarak, Turkish Airlines Open gibi global etkinliklerde var olma stratejimizi hız kesmeden sürdüreceğiz. Hatta ekip olarak, Turkish Airlines Open 2017’nin heyecanını şimdiden yaşamaya başladığımızı bile söyleyebilirim.“ dedi.

dsc_7868-copy-copy

Turnuvada İngiliz rakibi David Horsey’i geride bırakarak şampiyon olan Danimarka’lı oyuncu Thorbjørn Olesen; 2013 ve 2015 turnuvalarının şampiyonu Victor Dubuisson ve 2014 şampiyonu Brooks Koepka’nın ardından Turkish Airlines Open’ın şampiyonlar listesine ismini yazdıran bir diğer isim oldu.

Kapanış rauntlarında etkileyici bir performans sergileyen Olesen, rakibi Horsey’nin baskılı performansına rağmen birinci gelmeyi başardı. Turnuva finalinde ikinciliği ise İngiliz David Horsey ve Çin’li oyuncu Li Haotong paylaştı.

Olesen şampiyonluğunun ardından hissettiklerini; “Dünyanın en önemli golf organizasyonlarından biri olan Turkish Airlines Open’ın bu yılki kazananı olmak benim çok anlamlı, bu şüphesiz hayatım boyunca unutamayacağım benzersiz deneyimlerden biri olacak. Son üç-dört aydır performansımı pek iyi bulmadığım için turnuva süresince sahada da pek rahat histemiyordum açıkçası, fakat bugün tüm bunlara rağmen şampiyon olduğum için çok mutluyum. Başta Türk Hava Yolları ailesi olmak üzere turnuvanın tüm paydaşlarına, emek sahiplerine ve tabii ki destekçilerime çok teşekkür ediyorum.” şeklinde dile getirdi.

03-06 Kasım tarihlerinde 78 katılımcı ile Antalya, Belek Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta gerçekleştirilen Turkish Airlines Open 2016’nın finali keyifli görüntülere sahne olurken rakip oyuncular, toplamda 7.000.000 dolarlık ödül için yarıştı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.