Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nde AnadoluJet Uçuş Semineri düzenlendi. Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminere konuşmacı olarak Anadolu Jet Başkanı Şamil Karakaş ve Türk Hava Yolları-AnadoluJet Antalya Müdürü Ömer Durna katıldı.

UKÜ’den verilen bilgiye göre, açılış konuşmasını yapan UKÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Toycan, Kıbrıs’ta çok sayıda öğrenci olduğunu ve öğrenciler için havayollarının promosyon ve indirimlerinin önemli olduğunu söyledi. Toycan, Anadolu Jet’in tercih edilen bir havayolu şirketi olduğunu da belirtti.

Tüm dünya havayolları arasında ilk gençlik platformu: Jetgenç

Havacılık sektörünün sosyal ve kültürel etkileşimin yanı sıra ekonomik büyüme de sağladığını ifade eden Anadolu Jet Başkanı Şamil Karakaş, sivil havacılığın ticari amaçlar için kullanılan uçuşları ve hava taşıtı ile ilgili olarak tüm eylemleri ve kurumları kapsadığını açıkladı. 2014 yılına göre dünyada 3,3 milyar, Türkiye’de ise 123 milyon insanın havayolu ulaşımını kullandığını vurgulayan Karakaş, “Türk havayolu sektöründe Anadolu Jet 2008 yılında Türk Hava Yolları’nın düşük maliyetli havayolu markası olarak kurulmuştur ve Ankara, İstanbul (Sabiha Gökçen) ve Bursa merkezli uçuşlar gerçekleştirmektedir.” dedi. Jetgenç hakkında da bilgiler veren Anadolu Jet Başkanı Şamil Karakaş, Jetgenç’in tüm dünya havayolları arasında gençlere yönelik ilk gençlik platformu olduğunu ve 2009 yılında Anadolu Jet çatısı altında kurulduğunu söyledi.

Motivasyon, iletişim ve sosyallik                                             

“Kariyer Uçusu” konusunda konuşan Türk Hava Yolları-Anadolu Jet Antalya Müdürü Ömer Durna, kariyer hayatı boyunca kişinin olmazsa olmazının motivasyon, iletişim ve sosyallik olduğunu belirtti. Motivasyonun kariyer hedefi süresinde ve kariyer hayatı boyunca önemli faktörlerden biri olduğunu ifade eden Durna, “Motivasyonunu sağlayamayan kişi hedeflerine ulaşmakta zorluk çekecektir. Tam motivasyonla hem başarı hem hedeflere ulaşmak mümkündür.” dedi. Kariyerin bir diğer olmazsa olmazından bahseden Ömer Durna, iletişimin de kariyer hedefinde ve başarıda önemli rol oynadığının altını çizdi. İletişimsizlikten doğan sorunlar nedeniyle iş hayatında sıkıntılar çıktığını belirten Türk Hava Yolları-Anadolu Jet Antalya Müdürü Ömer Durna, sosyallik ve sosyal ortamın da kariyer hayatını etkilediğini kaydetti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.