United Hava Yolları bu kez uçağında taşınırken ölen dev tavşan ile gündemde.

Son haftalarda yaşanan olumsuz olaylarla adı gündemden düşmeyen hava yolu şirketinin dev tavşan Simon’un ölümüyle adı bir kez daha gündeme oturdu.  Londra Heathrow Havalimanı’ndan Şikago O’Hare Havalimanı’na uçan United Hava Yolları uçağının kargo bölümünde taşınan 10 aylık ve 90 cm boyundaki dev tavşanın seyahat sonunda öldüğü fark edildi. Amerika’da yaşayan yeni ve ünlü sahibine teslim edilmek üzere taşınan dev tavşanın ölüm sebebi araştırılıyor.

Dev Tavşan Simon

Amerikalı yetkililerin yaptığı ilk açıklamada uçaklarda taşınan hayvanların ölmesinin nadir de olsa yaşanan bir olay olduğu sadece 2015 yılında Amerikalı hava yolu şirketleriyle taşınan 35 hayvanın uçuş sırasında öldüğü belirtildi. Ölen 35 hayvanın 14’ünün United Hava Yolları uçağında taşınırken öldüğü ise hava yolu şirketini zora sokan bir bilgi olarak gündeme yansıdı.

Şirketten yapılan ilk açıklamada yaşanan olayla ilgili olarak üzgün oldukları ve dev tavşan Simon’un ölüm sebebinin belirlenmesi için harekete geçtikleri ifade edildi.

Simon’un babası ve Dünya’nın en büyük tavşanı olan dev tavşan Darius

Tavşan Simon’un ve Dünya’nın en büyük tavşanı ve Simon’un babası Darius’un sahibi Annette Edwards yaptığı açıklamada uçuştan üç saat önce tavşanın son sağlık kontrollerinin yapıldığını ve her şeyin normal olduğunu söyledi. Garip bir durumla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Edwards daha önce Dünya’nın çeşitli ülkelerine gönderim yapmalarına rağmen ilk kez bunu yaşadıklarını ifade etti. Simon’un babası 1,3 metrelik boyuyla Dünya’nın en büyük tavşanı unvanına sahip oğlu Simon’un henüz 10 aylıkken 90 cm olmasından dolayı babasından daha büyük bir boya ulaşması bekleniyordu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.