Çorum’da dün gerçekleştirilen toplu açılış töreninde bir vatandaşın “havaalanı istiyoruz” diye bağırması üzerine kürsüde bulunan milletvekili Salim Uslu, “Havaalanını Vali Bey’e sorun. O yaptıracakmış” dedi.

Çorum Valisi Ahmet Kara, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, 20 yıl önce yapımına başlanan ancak yarım kalan havaalanı projesini tekrar gündeme taşımıştı. Kara, devletin ve hayırsever işadamlarının desteğiyle havaalanı inşaatının tamamlanabileceğini söylemişti.

ÇORUM KAMUOYU VALİ’YE DESTEK VERDİ

Bu açıklama Çorum kamuoyundan olumlu tepkiler aldı. Vatandaşlar sosyal medya üzerinden Vali’nin açıklamalarına destek verdi.

CEYLAN, MERZİFON HAVAALANINDAN YANA

Vali Ahmet Kara’nın havaalanı çıkışı ve oluşan tablo AK Parti Çorum milletvekillerini memnun etmedi. Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, katıldığı bir toplantıda kendi önceliğinin Merzifon Havaalanı yolu olduğunu belirterek, “Yol yapılınca havaalanının uzaklığı Çorum’a 43 kilometre olacak. Özel İdare bütçesiyle Çorum’a havaalanı yapabiliyorlarsa buyursun yapsınlar, biz de isteriz ama ortada bir de realite var” diye görüşlerini ifade etmişti.

USLU’DAN HAVAALANI GÖNDERMESİ

Çorum’a havaalanı yapılmasıyla ilgili bu kez Salim Uslu ilginç bir açıklamada bulundu. Uslu, dün Saat Kulesi meydanında gerçekleştirilen Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın toplu açılış töreninde kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Bu esnada bir vatandaş, “havaalanı istiyoruz” diye bağırdı.

Vatandaşın sözü üzerine milletvekili Uslu, gülümseyerek, “Havaalanını Vali Bey’e sorun. O yaptıracakmış” diye cevap verdi.(Çorum Vizyon)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.