Adana’da, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuyla, hac ibadetini yerine getirecek 354 kişi için kutsal topraklara uğurlama töreni düzenlendi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Havaalanı’na gelen 354 kişilik kafile için organize edilen törende, vatandaşları hacca göndermenin heyecanını, mutluluğunu ve sevincini yaşadıklarını söyledi.

Hacı adaylarına hayırlı yolculuklar dileyen Vali Demirtaş, “Ülkemiz, son zamanlarda çok sıkıntılı günlerden geçiyor. Çok duaya ihtiyacımız var. İnşallah oraya gittiğinizde Peygamber Efendimizin kabri başında, Kâbe’ye gittiğinizde, memleketimize ve memleketimizin yöneticilerine dua edin. Peygamber Efendimize ve Kâbe’ye selamlarımızı söyleyin. İnşallah biz de bir gün oralara gelip dua ederiz. Hepiniz sağlıkla gidin sağlıkla gelin. Çocuklarınıza, eşlerinize, yakınlarınıza kavuşun” dedi.

Adana İl Müftüsü Arif Gökce ise, hacı adaylarının Allah’ın misafirleri olarak, Allah’ın evine gittiğini belirterek, “Şu andan itibaren, her anı ibadet üzere olduğunuz çok mukaddes bir yola çıkıyorsunuz. Allah’ın Resulü Efendimiz, ‘Hac sizlerin üzerinize farz kılındı. Hac ediniz.’ buyurmaktadır. Yine Peygamberimiz, ‘Her kim kavgasız, gürültüsüz, başkalarını incitmeden hac ederse, anasından doğduğu gün gibi günahlarından ayrılır.’ buyurmuştur. ‘Bir hacıyı uğurlamak, yarım hac sevabı kazandırır.’ cümlesinden hareketle sizin mutluluğunuzu paylaşmaya geldik” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra dua okundu. Daha sonra hacı adayları, Türk Hava Yolları’nın saat 09.15’teki TK 5948 sayılı uçuşuyla Medine Havalimanı’na hareket etti.

Uğurlamada Vali Yardımcısı Tolga Polat, Hava Limanı Başmüdürü Ahmet Bülbül de hazır bulundu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.