Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında alınan karar sonrasında havalimanı ile şehir merkezi arasında toplu taşıma hizmeti vermeye başlayacak.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren UKOME 7. Olağan toplantısında önemli kararlar alındı.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, ilgili kurum yetkilileri, daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.

Toplantı öncesi kısa bir konuşma yapan Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, “Ülkemizde 15 Temmuzda çok üzücü bir olay yaşandı. Bu üzücü olay Yüce Türk Milletini derinden yaraladı ve üzdü. Cenab-ı Allah böyle üzücü olayları bir daha yaşatmasın. Şehitlerimize Allahtan Rahmet geride kalanlara sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

İlgili Bakanlığın uygun görüşü doğrultusunda; Hava Alanı ile Malatya Merkez arasında toplu taşıma hizmeti vermek amacıyla 2 aracın görevlendirilmesi, taşıma ücretinin ise 5 TL olarak belirlenmesine, geçici otopark alanının oluşturulması, bilet satış gişesinin yerinin belirlenmesi işi Malatya Havaalanı Müdürlüğü tarafından yapılmasına ilişkin gündem maddesi UKOME tarafından kabul edildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.