Başbakan Binali Yıldırım, Giresun’da düşen askeri helikoptere ilişkin açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım, ‘Enkaza ulaşıldı. Şehitlerimiz var, yaralılarımız var. Başımız sağ olsun’ dedi. Başbakan Yıldırım, şu anda sayı vermenin yanlış olabileceğini ama beş şehit veya daha fazla olabileceğini söyledi.

Başbakan Yıldırım: “Jandarma bölge komutanı, Tohumlu bölgesindeki bir karakola bayram programıyla gidiyor yanında kurmay başkanı diğer arkadaşlar, eşleri. Toplam 15 kişi. Giresun’a dönüş yolunda takriben 40 kilometre kala, henüz nedeni bilinmeyen bir şekilde helikopter kaza kırıma uğruyor.

Şu anda kurtarma çalışmaları devam ediyor. Net bilgiler elimizde yok. Yaralılar var, vefat olduğu yönünde haberler var. Gelişmeleri takip ediyoruz. Tabi sayılar teyide muhtaç olduğu için söylememiz doğru olmaz. Ama kurtulanlar var yaralı, kurtulamayanlar var. Erişimde sorun var, civardaki köylüler çok ciddi katkı sağlıyorlar.

Şehitlerimiz var, yaralılar da var. Ama sayıyı vermek şu anda yanlış olur. Enkaza ulaşıldı ve yaralılar hastaneye götürülüyor. Gelen bilgiler çelişkili, beş şehit veya daha fazla olabilir.

Terör saldırısıyla ilgili bir ihtimal gözükmüyor. hava şartları kaynaklı bir kaza kırım olduğu anlaşılıyor. Genelkurmay Başkanımızla, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ile görüştüm. Şu anda verebileceğim bilgiler bu. Başımız sağ olsun. Tuğgeneral’in yaralı olduğu şeklinde bilgi var.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.