Giresun’da Jandarma Asayiş Bölge Komutanlığından bölgedeki karakollara bayramlaşmaya giden komutanların bulunduğu askeri helikopter düştü.

Gazete Giresun’da yer alan habere göre Alucra ilçesine bağlı Çakrak Köyü Kınaderesi mevkisinde Taflantepe obasına ormanlık alana düşen helikopterde 14 kişi olduğu ilk gelen bilgiler arasında. Yarım saat önce olay yerine giden ambulanslar 9 yaralıyı hastanelere sevk etti. 5 kişinin de aranması sürdürülüyor.

Olay saat 17.30 sıralarında meydana geldi.

Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru,  beraberinde Giresun İl Jandarma Komutanlığı’ndan görevlilerin de bulunduğu heyetle Alucra’ya bayramlaşmaya ve şehit ailesini ziyarete gitti.

İçinde Tuğgeneral Mustafa Doğru ile 1 Albay, 2 binbaşı olmak üzere 11 askerin bulunduğu helikopter yoğun sis nedeniyle Çakrak Köyü Kınaderesi mevkisinde Taflantepe obasına ormanlık alana düştüğünün köylüler tarafından bildirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda ambulans ve askeri birlik gönderildi.

Bölgedeki arama tarama faaliyetleri sürdürülüyor.

Helikopterde buluna 15 kişinin isimleri belirlendi

Helikopterde Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, eşi Nuran Doğru ve küçük kızı Berrin Doğru; Kurmay Başkanı Binbaşı Ünal Bayhan, eşi Didem, oğlu Erdal ve kızı Işıl Bayhan; İl Jandarma Komutan vekili Yarbay Sadettin Şahin ve eşi Nihal Şahin; Astsb.Üçvş Cemalettin Çoban, Uzman Çavuş Adem Kara ve eşi Semra Kara; Pilot yüzbaşı Hilmi Özer, Pilot Ütğm Yüksel Kandemir ve Teknisyen Astsb.Çvş. Muhammet Bedek.”

Tuğgeneral Mustafa Doğru’nun yaralı olduğu bildirildi.

Yaralı Pilot Sivas’a Nakledildi

Giresun Alucra’da askeri personel taşıyan helikopterin düşmesi sonucu yaralananlar arasında yer alan Pilot Üsteğmen Yüksel Kandemir, olay yerinden kalkan helikopter ile Sivas’a getirildi.

giresun

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.