Aeroflot’un Bodrum-Moskova seferini yapan uçağında açıkça sigara içen ve uyarılara kulak asmayan bir kadın yolcu skandalı yaşandı. Uçak indikten sonra polise “Sigara içtiğimiz hatırlamıyorum, hastayım” diyen turizm şirkti müdürü kadın serbest bırakıldı.
Rusça sosyal medya sitelerinde paylaşılan bir videoda Rusyalı bir kadının uçakta sigara içtiği görülüyor. Bodrum-Moskova seferini yaptığı öğrenilen uçağın business class koltuğunda seyahat eden kadının ne diğer yolcuların, ne de görevlilerin uyarılarına aldırış etmediği bildirildi.
Gazeta.ru’nun haberine göre, uçak Moskova’ya indikten sonra pistte ilerlerken sigara yakan kadını uçaktan inişte polisler karşıladı. Ancak hakkında tutanak tutulup serbest bırakıldı.
İzvetsiya gazetesine göre, 52 yaşındaki Irina Tammiruusu adlı yolcu, bu davranışını “bacak kırığından kaynaklanan ağrılı şoka” bağladı. Ayrıca “bilinci kapalı olduğu için sigara yakıp yakmadığını hatırlamadığını” söyledi.
Hasta olduğunu, sigara kokusunun “ağrıyı aldığını” söyleyen kadın, sadece iki kadeh şarap içtiğini, kendisini videoya çekenlere de “bir hastanın halinden anlamadıkları için teessüf ettiğini” söyledi.
Yolcunun Moskova’da bir turizm şirketinin genel müdürü olduğu bildirildi.
Bazı ajanslar sigara içtiği için hakkında  soruşturma açılan kadına “yasaklı bölgede sigara içmek” suçundan 500 ila 1500 ruble arasında bir para cezası kesilebileceğini, ayrıca izin veren havayollarının 500 bin rubleye kadar cezaya çarptırılabileceğini yazdı. Ancak cezanın daha fazla olabileceği de belirtiliyor.
Çünkü ocak ayında yaşanan benzer bir olayda uçak tuvaletinde sigara içen bir Rus yolcuya 200 bin ruble (23 bin TL) para cezası kesilmişti.
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.