Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın 2017 yılında ihale edilecek havalimanları ile ilgili açıklamasını eleştiren CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, “2017 yılında söz verdiğiniz Tokat Havalimanı neden yok.” diye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat Havalimanı projesinin 2017 yılı yatırım programında yer almamasını eleştirdi. Durmaz, “Havalimanı projesinin 2017 yatırım programında yer alacağına dair birçok söz verildi, Başbakan Sayın Yıldırım’ın, Tokat Milletvekillerimizin açıklamaları, sözleri oldu. Ama yine sözler uçtu, olan Tokatlıya oldu. ” dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın 2017 yılında ihale edilecek havalimanları ile ilgili açıklamasını okuduğunu söyleyen Durmaz: “Ulaştırma Bakanının açıklamasında, hava yolu, halkın yolu’ düşüncesiyle havaalanı altyapısına büyük önem verdiklerini belirterek, Karaman ve Yozgat havalimanlarının yapımı ihalesine temmuz-eylül aylarında, Bayburt-Gümüşhane Havalimanı’nın ihale sürecini de kasım-aralık aylarında başlatmayı, üçünün de inşasını 2020’de tamamlamayı planladıklarını söyledi. Ve 2017 yılında söz verdiğiniz Tokat Havalimanı neden yok” dedi.

Yozgat ve Karaman havalimanlarının yanına Bayburt-Gümüşhane Havalimanı eklenirken, Tokat havalimanının ise kesin beyanatlara ve sözlere rağmen programda yer almamasının hiçbir gerekçe ve mazereti olamayacağını dile getiren Durmaz: “Karaman’ın 245 bin 610 nüfusu, Yozgat’ın 421 bin 041 nüfusu, Gümüşhane ve Bayburt illerinin toplam (172.034+90.154 =) 262 bin 188 nüfusu var. Sadece Tokat’ta yaşayan 602 bin 662 Tokat’lı var ama Tokat’a yine yok. Tokat’lının Suçu, günahı ne? Takdir Tokat’lının!” diye konuştu. Haber Merkezi

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.