Home Sivil Havacılık Lufthansa’nın uçuş okulu yeniden eğitime başlıyor

Lufthansa’nın uçuş okulu yeniden eğitime başlıyor

0

Pandemi nedeniyle Mart-2020’de tüm Avrupa Uçuş Akademisi lokasyonlarındaki eğitimler iptal edildi. Pandemi salgınının kontrol altına alınması Lufthansa Group uçuş okulundaki operasyonlar başlayacak ve kurslar ticari pilot olmaya yönelik iki yıllık eğitim kurs süresiyle 2022 yazında yeniden başlayacak.

Uçuş okulu, Lufthansa Group’un yüzde 100 iştiraki olan Lufthansa Aviation Training GmbH tarafından işletiliyor. Gelecekte Avrupa Uçuş Akademisi’ndeki eğitim, yalnızca EASA sertifikalı bir ATP lisansının alınmasın sağlayacak.

Teorik kısım için yaklaşık 24 aylık eğitim süresi Bremen veya Zürih’te gerçekleşecek. Goodyear/ABD, Grenchen/CH ve Rostock-Laage’deki lokasyonlar ise uygulamalı eğitim için planlandı.

Avrupa Uçuş Akademisi’ndeki eğitim yerlerinin sayısı talepten bağımsız ve sınırlı olacak. Ayrıca eğitim, bireysel ödeme modeli olarak kurgulandı. Almanya’daki eğitim maliyetleri şu anda 105.000 Euro ve eğitim skalasının ilerlemesine bağlı kademeli artış gösterecek.

Facebook ile Yorum Yapın

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.