İrlandalı ekonomik havayolu şirketi Ryanair giderek daha rekabetçi bir hal alan Avrupa kısa mesafeli uçuşlarda pazar payını arttırmak için bilet fiyatlarında indirime gitmeyi planlıyor.

“Eğer bir hayır oyu olsaydı o zaman açıkça önümüzdeki aylarda, yıllarda müzakere edilecek bir çok şey olurdu.”

Yolcu sayıları bakımından Avrupa’nın en büyük havayolu şirketi olan Ryanair, geçtiğimiz yılın net karını yüzde 43’lük bir artışla 1.24 milyar Euro olarak açıkladı.

Geliştirilen stratejinin İngiltere’nin AB referandumu sonrası nasıl bir yöne doğru gideceği ise en büyük soru işaretlerinden. Konuyla ilgili gelen soru üzerine açıklama yapan Neil Sarohan, İngiltere’nin AB içinde yer almasının önemine, “Biz Avrupa ve Birleşik Krallık’ın Avrupa üzerinde çok farklı çıkarları olduğunu düşünüyoruz. Özellikle bizim önerdiğimiz gibi düşük fiyatlar. Eğer bir hayır oyu olsaydı o zaman açıkça önümüzdeki aylarda, yıllarda müzakere edilecek bir çok şey olurdu. Ve kesinlikle bu köprüleri geçmek zorunda kalırdık” şeklinde açıklık getirdi.

Ryanair yıllık ortalama yüzde 7 ve kış aylarında ise yüzde 10 ile 12 arasında yapılacak bilet fiyatlarındaki kesintiyle, 2017 Mart sonuna kadarki bir yıllık süreçte kar artışının yüzde 13 olacağını tahmin ettiklerini söyledi. (euronews)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.