Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Rusya’nın havalimanlarının dünden itibaren yolcuların elektronik biniş kartı ile uçaklara girişlerine izin vereceklerini bildirdi. Fakat bunun başlama süresi havalimanlarının hazırlığına bağlı olacak.

Ulaştırma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, yolcular Rus havalimanlarında online check-in yapmaları halinde elektronik biniş kartlarını kullanabilecekler.

Rusya Ulaştırma Bakanlığı temsilcisi Rus haber ajansı Ria Novosti’ye yaptığı açıklamada, “ 24 Şubat’ta kararname yürürlüğe girdi” ifadesini kullandı.

Havalimanlarının yolculara bu biniş kartlarını kullanma imkanı hakkında bilgi vermeleri veya kendi internet sitelerinde ilgili bilgiyi paylaşmaları gerek. Bununla birlikte Rusya’nın havalimanlarında kağıt biniş kartlarını alma prosedürü de devam edecek.

Şeremetyevo Havalimanı basın servisi yaptığı açıklamada, yolculara bu şekilde hizmet vermeye teknik olarak hazır olduklarını belirterek, sürecin organizasyonu ile ilgili eylem planının hazırlanma aşamasında olduğunu kaydetti. Fakat kesin bir tarih verilmedi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.