Moskova’da bulunan Zhukovsky Havaalanı’nın banka hesaplarının dondurulduğu açıklandı. İşlemlerin dondurulma sebebi ise vergi ödemelerindeki aksaklık olarak gösterildi.

Moskova’da bulunan Zhukovsky Havaalanı’nın operatörünün Interfax’a verdiği bilgiye göre, hava limanının banka hesaplarındaki işlemler donduruldu.

İşlemlerin dondurulma sebebi kurumun vergi ödemelerini geç yapması olarak açıklandı. Havaalanının, Federal Vergi Servisi’ne toplam borç miktarının 11.96 milyon ruble olduğu ifade edildi.

Federal Vergi Servisi’nin kararı ile havaalanının, Alfa-Bank, Sberbank, Sovcombank, Sinko-Bank, Vozrozhdenie ve Solidarity bankalarıyla yaptığı işlemler askıya alındı.

2017 yılında kalma borç

Zhukovsky’nin operatörü,  havaalanının 2018 yılında yapılan geç ödeme nedeniyle Federal Vergi Servisi tarafından olumsuz kaydına dahil edildiğini açıkladı. Ayrıca, Zhukovsky Havaalanı’nın temsilcisi  2017 yılı dönemindeki vergiler ile ilgili bir gecikme olduğunu da açıkladı. Bu gecikmenin nedeni ise mevsimsel dönemlerdeki nakit açığı ( yani insanlar burayı pek kullanmıyor bu nedenle eksiye girmiş) olarak gösterildi.

Gelir ve giderler

Zhukovsky, 2019 yılında 1.4 milyon yolcuya kapılarını açtı ve geliri 464 milyon ruble oldu. Giderinin de 194 milyon ruble olduğu ifade edildi. Bu yıl ise havacılık endüstrisinin diğer havaalanları gibi Zhukovsky Havaalanı’nın da Covid-19 nedeniyle uçuş trafiğinde büyük bir düşüş yaşandı. Ulaştırma Bakanlığı ise, Zhukovsky Havaalan’ında yıl sonuna kadar yolcu trafiğinde yüzde 60 bir azalma öngörüyor

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.