Her Pazar TRT1’de ilgiyle izlenen 3’te 3, sürpriz yarışmacıları, heyecan dolu soruları, ilgiyle izlenen tarihi karakter canlandırmalarıyla izleyicisini yine ekrana kilitledi. 

Türkiye’nin bilgi yarışması 3’te 3, yayınlanan son bölümüne tarihi karakterler damgasını vurdu. Yarışmacılara soruları cevaplamalarında yardım eden Prof. Dr. Tufan Gündüz’ün yorumlarıyla renk kattığı yarışma, Pelin Çift’in sunumuyla izleyicisiyle buluşuyor.

TÜRKİYE’NİN ASTRONOTU İÇİN ÖNERİLEN İSİMLERDEN CACA BEY, 3’TE 3’E SORU OLDU

Çok bilinen Latin deyimlerinden “Talih cesurlara yardım eder.” diyerek 500 bin TL hedefi olduğunu söyleyen yarışmacı Dilan Korkmaz, sorulara verdiği hızlı cevaplar ve doğru tahminlerle izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

15.000 liralık üçlemenin ilk sorusunda Tarih Sahnesi’nde Selçuklular döneminin önemli devlet adamlarından biri olan ve “Devlet işlerinde Türkçe konuşmayı, yazışmalarda Türkçe kullanmayı seçtim.” diyen Caca Bey, Türkiye’nin uzay yolculuğunda Türkiye’den gidecek ilk astronota verilmesi önerilen isimlerden biri olmuştu. Kırşehir’de medrese ve rasathanesiyle tarihe ve bilime önemli katkılarda bulundu. “Selçuklular Dönemi’nde Kırşehir emirliği de yapmış olan Türk devlet adamı kimdir?” sorusuna doğru yanıt veren Korkmaz, yarışmaya devam etti.

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.