Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, üç işletmeye genel havacılık ruhsatı verdi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre üç işletmeye genel havacılık ruhsatı verildi. Ruhsatlandırılan üç işletme arasında Gaziantep Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’de bulunuyor. Bünyesinde Havacılık Yönetimi, Uçak ve Uzay Mühendisliği ve Pilotaj bölümü bulunan fakülte Gaziantep Havalimanı’nda 1600 m2’lik bir hangara sahip.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden ruhsatlandırma işlemlerine dair yapılan açıklama;

17 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilen 2016 yılının ilk İnceleme Komisyonu Toplantısında, genel havacılık faaliyetlerinde bulunmak üzere yapılan başvurular içinde mevzuattaki gereklilikleri yerine getiren aşağıdaki kurum ve kuruluşlara ”Genel Havacılık İşletmeciliği – İşletme Ruhsatı” verildi.

  1. EAB Uluslararası Havacılık San. ve Tic. Ltd. Şti,
  2. FORSA 2000 Kuyumculuk İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şti,
  3. Gaziantep Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
Ayrıca Betaz Havacılık’ın “Genel Havacılık İşletmeciliği” Ruhsatının iptal edilmesine karar verilirken, Çağdaş İnşaat Turizm San. ve Tic. A.Ş’nin kendi talebi üzerine “Hava Taksi İşletmeciliği” Ruhsatının iptal edilmesi hususu değerlendirilmiş ve 29.03.2016 tarihli ve 735 sayılı Bakanlık Makam Onayı ile de ruhsat iptal kararı yürürlüğe girmiştir.
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.